Ukončení sezóny

26.11.2023

Máme tady závěr podzimní části sezóny a můžeme se poohlédnout za uplynulým půlrokem. Začneme od těch nejmenších, kdy nám velikou radost dělá fotbalová školička ve spojení se Žlutou ponorkou a každý týden nás poctí návštěvou přes dvacet dětí. Některé děti se následně účastní tréninkových s jednotek trenérem  Martinem Černým pro předpřípravku a začínají hrát turnaje 3+0. 

   Naše mladší přípravka se může pochlubit velkým počtem hráčů a ustáleným trenérským týmem, Dan Novák, Martina Mastníková a Samuel Bárta, sehraje mimo soutěže i několika turnajů, kde mohou předvést naučené dovednosti. 

   Starší přípravka se potýká bohužel s výkonnostně nevyrovnanou krajskou soutěží a pro nezbytnou konfrontaci si vybírá turnaje z širokého okolí. Máme talentované kluky, kteří mají odpovídající možnost rozvoje pod vedením zkušených trenérů Petr Dohelský, Petr Svoboda a Roman Myslivec . Trošku se potýkáme s menším počtem hráčů z ročníku 2014, tak pokud by jste měli zájem, jsme tu pro vás.

   Mladší žáci si vyloženě užívají fotbalu. Hrají dvě soutěže Krajského přeboru a vidíme tam velký potenciál pro další roky. Pro trenéry David Parsi, David Pham a Marek Joshua je to  organizačně náročný režim, ale svých rolí se zhostili se ctí.

   Starší žáci měli naopak složitou část sezóny, kdy někteří hráči byli posunuti o kategorii výše a vyhráli jen několik utkání. Nicméně pod vedením nového hlavního trenéra Petra Havla mladšího a Michala Jíry vidíme progres a snaha našich borců se jistě projeví v jarních odvetách. 

   Mladší dorost je překvapením soutěže, kdy jsme mile překvapeni předvedenými výkony a věříme, že si to kluci užijí až do koce sezóny. Trenéři Robin Falkenberg a Petr Dědeček. Nutno zmínit, že by to nešlo bez úzké spolupráce se starším dorostem. 

    Starší dorost hraje důstojně vyšší soutěž staršího dorostu s většinou mladších hráčů a pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Horáčka se připravují na kategorie dospělých. Mají náročný tréninkový proces, ale věříme, že z nich vyrostou hráči, kteří budou fotbal milovat, ať ho budou hrát na jakékoliv úrovni. 

Chtěli bychom zároveň poděkovat rodičům za důvěru a těšíme se, že budeme společně pracovat na výchově nové generace  mladých fotbalistů. 

Šéftrenér FK Turnov Jiří Šulc