Vydřená výhra..

07.09.2021

FK Turnov - Jiskra Višňová 1:0 (0:0). Branka 52. Beneš, rozhodčí Šůma, ŽK 0:3, diváků 330. Sestava: Kopal - Křeš, Petržilka, Bělina, Drahoš - Vencbauer (63. Beníšek), P. Havel (89. Flesner), Svoboda, Landfeld (79. Jíra) - Beneš (89. Mach), Š. Havel (46. Bernát).
Turnov se doma poprvé zapotil a na povinnou výhru nad houževnatým soupeřem se dost nadřel. Ve 12. minutě byl ve vápně Jiskry faulován Štěpán Havel a navzdory fotbalovým zásadám se sám postavil k exekuci penalty, ale z puntíku trefil jen tyč! Hosté zlobili Mazánkem a hlavně šikovným Michálkem, ale Kopal jeho šanci ve 37. minutě zneškodnil. Ještě před poločasovým hvizdem o sobě dal vědět bomber Beneš, ale jeho hlavička spadla na břevno nad višňovským čapákem Linkem. Týž pocit marnosti zažil i v 50. minutě strážce domácí konstrukce, když se lob Michálka od země odrazil do jeho vodorovné tyče. Po nedomluvě beka s gólmanem osvědčil svůj instinkt zabijáka Beneš a přes Linkeho poslal míč s přehledem do odkryté sítě - 1:0. Ve snaze vyrovnat se Višňová dostala do dalších slibných příležitostí, ale zároveň také otevřela několik okének v zadních řadách, které svými střílenými centry větral hlavně střídající Bernát. V 85. minutě Turnovští zahrávali trestný kop, který v koncovce Svobody tečoval jeden z beků, ale Linke i přes protipohyb skvěle vyrazil.