U15 - Vstup do nové sezóny s porážkou..

29.08.2022

V 1. kole nové sezóny krajského přeboru U15 jsme zajížděli na půdu Semil, které mají spojený tým s Lomnicí nad Popelkou.

Vstup do utkání se nám nepovedl a již v 5. minutě domácí zahrávali pokutový kop po faulu Rady,
který ale svůj zákrok odčinil a pokutový kop vychytal! Ve zbytku prvního poločasu jsme se dále
soustředili spíše na defenzivu, která až na pár výjimek domácí do ničeho nepustila. Bohužel tři minuty před koncem prvního poločasu domácí využili okénka mezi stopery a Frolík si v pokutovém území s nabídnutou šancí poradil - 1:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a přebrali otěže utkání. Chvíli po začátku druhého
poločasu se ze strany probojoval Šritr, nicméně v situaci tváří tvář brankáři branku minul. V 52.
minutě jsme se konečně dočkali. Šritr po průniku u lajny předal míč na střed Řehákovi, který ještě míč stihnul předat Hasanovi a ten se individuálně dostal přes tři hráče do pokutového území a s přehledem zakončil k tyči - 1:1!
Tento stav bohužel vydržel jen šest minut, kdy z ojedinělé akce střelou z hranice pokutového území poslal zpátky do vedení domácí Hodouš - 2:1. Další naše šance už byli spíše jen náznaky a většinou ztroskotali na nepřesné přihrávce. Obranu jsme poté trochu otevřeli a trestem pro nás byl gól na konečných 3:1, kdy Klíma přesprintoval Dolanského a následně obešel i Radu a zakončil do odkryté branky. Tři minuty před koncem se ještě krásnou střelou blýskl Hlubuček, ale jeho projektil vytáhl nad branku bravurně domácí brankář Berger.


SK Semily/Lomnice n.P. - FK Turnov 3:1 (1:0)

Branky: 37´Frolík, 58´Hodouš, 70´Klíma - 52´Hasan

Sestava: Rada - Dolanský, Koňák, Truhlář, Hlubuček - Fiedler, Řehák, Hasan - Šritr, Mráz, Farský
(Hanzl, Cimbál, Matoušek)