Vítězný vstup do jarní části si připsal A-tým..

06.04.2022

Desná - Turnov 0:6 (0:4)

Domácí fotbalisté, kterým patří po podzimní části předposlední místo v tabulce, nastoupili do utkání v oslabené sestavě s celou řadou dorostenců v sestavě. Hosté si od začátku utkání vytvořili herní převahu, kterou nakonec vyjádřili šesti brankami v síti domácího gólmana Pavla Žanty.

Dva góly dal mezi 41 a 45. minutou Petr Svoboda, jednou po vlastní střele a jednou z přesné přihrávky Bernáta, ale příležitostí měl na dva zápasy. U dvou branek byl i Vencbauer, když donutil domácí k chybě při prvním vlastním gólu a poté ve 22. vsítil branku sám.

"Byla to jednostranná záležitost. Dávali jsme pěkné branky i ze standardek, ale mohlo jich být mnohem víc. Spoustu dalších situací jsme nedotáhli k zakončení. Domácí se snažili vyrovnat hodně důraznými zákroky, naštěstí nikdo z našich hráčů není po utkání zraněný," hodnotil utkání trenér FK Turnov Tomáš Nosek.

V dalším kole FK Turnov hostí v neděli 10. dubna od 16.30 sousedy od Jizery FK Železný Brod.

Branky: 12. vlastní (Šindelář), 22. Vencbauer, 41. a 45. Svoboda, 49. P. Havel a 83. Petržilka. Rozhodčí: Zboroň - Dvořák, Svoboda, ŽK: 2:0. Diváků: 110. Desná: Žanta - Kovář, Kopal, Šindelář, Ježek (K), Veselouš, Hloušek, Pfeifer (80. Jakub), Sekanina, Šálek, Poselt (62. Mejsnar). Turnov: Franc - Provazník (61. Parsi), Petržilka, Jíra, Rozkovec (46. Tomašov) - Vencbauer (46. Beníšek), Bělina - Svoboda, Horák (46. Landfeld), Bernát (67. L. Havel) - P. Havel.

NP