Rozhovor s novým trenérem Emilem Šafářem

22.07.2019

V neděli odehrálo áčko pod vedením Emila Šafáře svůj první přátelský zápas s Jiskrou Hořice a to vítězně 3:1! Připravili jsme pro Vás krátký rozhovor s trenérem A-týmu..

E.Š.
E.Š.

 Ahoj Emile, první otázka. Proč jsi přijal nabídku trénovat FK Turnov?

  • Jsem Turnovák a fotbalově jsem zde vyrostl. S trénováním jsem také začal v Tunově.Proto si vážím nabídky z Turnova a beru ji jako výzvu.
Emil Šafář v sezóně 2006/07 postoupil s Turnovem do divize C.
Emil Šafář v sezóně 2006/07 postoupil s Turnovem do divize C.

Jaké ti dalo vedení cíle a jaké máš ty osobně s týmem?

  • Mým hlavním cílem je nastolit pohodu, aby kluci rádi chodili na tréninky, měli chuť na sobě pracovat a zlepšovat se. Dalším cílem, aby diváci začali zase chodit na zápasy a viděli poctivě odpracované výkony a výhry našeho týmu. A náš společný hlavní cíl je doufám všem jasný.

Patří Turnov do divize?

  • Moje odpověď je jednoznačně ANO.

Jaký styl fotbalu preferuješ?

  • Jaký styl? Takovou tu svoji tvář-styl, který by nám seděl - to je nyní to hlavní, na čem pracujeme.Svoji představu mám a doufám, že ji brzy uvidíte.

Jak jsi spokojený po první týdnu trénování s hráčským kádrem?

  • Pozitivní je, že se podařilo udržet kádr pohromadě. Což nebývá po sestupu obvyklé. V kádru je hodně mladých , ambiciozních hráčů, doplněných o zkušenějsí hráče, od kterých by se mladí měli učit.Samozřejmě k nějakým změnám došlo a až čas ukáže.

První oficiální posilou je Pavel Bernát, který již v Turnově působil v sezóně 2009-2012 (příchod z Dobrovic), David Jelínek přichází ze Slovanu Liberec, dále se připojili navrátilci Patrik Moravec, Ondřej Mach, Tonda Drahovzal, dorostenci Žďárský, Koucký a Kalous. Odešli Jan Podzimek, Jan Blažek oba stopeři, Kim, Drahoš a brankář Špína. Plánuješ doplnit ještě hráčský kádr?

  • S Pavlem jsem v Turnově již dříve pracoval. Doufám, že jeho kvalita a zkušenost nám hodně pomůže. David Jelínek je jeden z mladých hráčů, který má vše před sebou. Patrik Moravec je po zranění a doufám, že se brzy dostane do formy, kterou já si pamatuji. Ondřej Mach a Tonda Drahovzal jsou mladí, nadějní a šanci určitě dostanou.Dorostenci mají své kvality. Je potřeba, aby na sobě dále pracovali. K odchodům se vyjadřovat nebudu. Ohledně doplnění kádru bych rád ještě jednoho brankáře.
Emil Šafář na Turnovské střídačce v roce 2013.
Emil Šafář na Turnovské střídačce v roce 2013.

Otázka na závěr, jak vzala změnu Vašeho působení rodina?

  • V rodině mám velkou oporu. Již se mnou několik trenérských angažmá absolvovala a změnu vzala pozitivně.

Děkuji za rozhovor a přeji ti do nové sezóny pevné nervy a hodně štěstí.

Š.H.