U15 - ZIMNÍ LIGA 3. KOLO

01.02.2022

29. ledna sehráli starší žáci FKT zápas Zimní ligy proti mužstvu Bakova nad Jizerou. Ačkoliv turnovští sehráli zápas v poměrně úzké sestavě, kdy v nominaci byli i dva borci z kádru mladších žáků, s Bakovem bojovali více než rovnocenně. Gólové hody v druhém poločase nakonec zvládl lépe právě celek FK Turnov, a tak si místo v tabulce Zimní ligy vylepšil a dostal za sebe velmi silné soupeře.

Již od začátku utkání bylo jasné, že půjde i velmi silový a vyspělý fotbal. Vysoké postavy hráčů Bakova je zvláště v osobních soubojích favorizovaly, avšak po fotbalové stránce byla hra vyrovnaná. První poločas nabídl šance na obě stranách, avšak využít jednu z nich dokázal jen tým Bakova nad Jizerou. Do druhého poločasu ale vstoupili turnovští aktivněji a zanedlouho skóre srovnali na 1:1. O to rychlejší byla odezva týmu Bakova, a tak FKT opět dotahoval jednogólové manko. V průběhu druhé půle ale začaly soupeři docházet síly a Turnov se začal čím dál častěji tlačit do ofenzívy. Z brejku nakonec bakovští navýšili na 3:1, ale Turnov se nevzdal a dále pokračoval v ofenzivní hře na soupeřově polovině. To nakonec vyústilo ve srovnání skóre, přičemž těsně před koncem otočil průběh zápasu jindy brankář Šimon Rada. Nakonec se tak z výhry radovali právě domácí.

"Obrovsky těžké utkání jsme odehráli nejlépe jak se dalo. Dalo by se říct, že dnes se dařilo opravdu úplně všem, od Filipa Řeháka v brance až po Prokopa Hasana a Kubu Šefra, kteří do zápasu naskočili jako velmi platní žolíci. Díky opravdu bojovnému výkonu se ukázalo, že dokážeme porazit i velmi kvalitního a fyzicky vyvinutějšího soupeře. Za takový výkon patří klukům velká pochvala a doufám, že si ze zápasu odnesli nejen 3, ale hlavně skvělý pocit a velkou dávku zkušeností." Zhodnotil zápas trenér brankářů Tomáš Kalous.

Další zápas Zimní ligy sehrajeme v neděli 19. 2. proti Dobrovici, opět na domácí umělé trávě.