U15 - ZIMNÍ LIGA 1. KOLO

20.01.2022

Jak je již tradicí, i letos na naší umělé trávě sehrávají obě žákovské kategorie zimní turnaj. V letošním roce se k turnovské U15 připojily i týmy Arsenalu Česká Lípa, FC Lomnice, SK Kosmonosy, SK Bakov n. J., FK Dobrovice a Dolnobousovského SK. Právě s posledně jmenovaným naši starší žáci sehráli v neděli 16. 1. první utkání.

Poměrně velký vzrůstový rozdíl mezi oběma týmy smazala vyrovnaná hra, kdy turnovští sice drželi balon, ale zejména v úvodu prvního poločasu na soupeře ztráceli. Nakonec ale i po menších taktických změnách hráči Turnova získali herní převahu, kterou dokázali v druhé půli zužitkovat. Mezi střelce FKT se nakonec zapsali Dan Topol, Honza Paseka a Adam Šritr, který se trefil dokonce třikrát.

"Zápasy bereme hlavně jako tréninkovou příležitost k tomu, abychom doladili neduhy, které se přes zimu objevily. Do přípravy jsme navíc zapojily i kompenzační cvičení v posilovně, aby nám kluci přes zimu alespoň trošku zesílili. Musíme ale tým pochválit za skvěle odvedenou práci jak v zápase, tak na trénincích v posledních dnech. Je super vidět, že makají na plno." Zhodnotilo průběh zimní přípravy trenérské trio Štěpán a Petr Havlovi společně s Tomášem Kalousem.

Příští zápas zimního turnaje čeká naší U15 už v sobotu 22. ledna od 16 hodin. Turnovští vyzvou tým Kosmonos, kteří v prvním zápase remizovali s Dobrovicí 2:2. Přijďte naše starší žáky podpořit!