U15 - Z Ruprechtic s nepopulárním búrem

17.10.2022

Po dlouhé době jsme si mohli užít zápas na přírodní trávě, bohužel domácí byli lepším týmem a díky jejich efektivitě jsme si odvezli domů velice nepopulárního búra.

Tentokrát jsme úvod utkání zaspali a soupeř nás uzamknul na obranné polovině. Hned v 7. minutě využil jedné z našich slabin, když využil dlouhého nákopu za obranu a Pytloun svůj nájezd na Řeháka využil - 1:0. Hned o minutu později mohl soupeř přidat další branku, ale Řehák pokus ze strany vytěsnil nad branku. Poté se hra uklidnila, ale naše pokusy dostat se na soupeřovu polovinu ztroskotali na pomalé práci s míčem nebo nepřesnostech. V 17. minutě jsme si tak vypomohli dlouhým nákopem od Řeháka, který přeskočil jednoho ze stoperů domácích, s druhým si v souboji poradil Šritr, který ještě stačil přistrčit míč Kreysovi a ten obstřelem nedal brankáři šanci - 1:1! V 21. minutě jsme mohli jít do vedení, když Kalkus přihrál Kreysovi, ale ten ve slibné možnosti trefil brankáře. Záhy jsme byli potrestáni, kdy Řehák střelu z dálky vyrazil pouze před sebe a jediný dobíhající hráč byl z domácího týmu - 2:1. Hned o dvě minuty nám bylo ještě hůře, když se po nedomluvě Truhláře s Hlubučkem objevil za obranou Benko a s přehledem proměnil - 3:1. Ve 32. minutě jsme ještě jednou k úniku vybídli Pytlouna, ale Řehák jeho samostatný nájezd nohou zlikvidoval.

Ve 45. minutě jsme snížili na dosah jedné branky, ale pro údajný ofsajd gól Šritrovi nebyl uznán. O pět minut později se opět řítil sám na branku Pytloun, ale jeho dělovka mířila do tyče. V 56. minutě po kombinaci Koňáka a Hlubučka, který se minut předtím vysunul do útoku, dostal ke skvělé příležitosti Kreysa, ale jeho rychlé řešení postrádalo přesnost. Hned o minutu později sám Hlubuček mohl snížit, ale jeho dorážka Koňákovi střely mířila pouze opět do brankáře. V 63. minutě o osudu utkání rozhodl Drapák, jehož střela překvapila Řeháka a propadla mu do branky - 4:1. V 73. minutě se Pytloun opět zjevil za naší obranou, ale Řehák si připsal další úspěšný zákrok nohou. Bohužel o minutu později se do statistik zápasu zapsal i Macoun, jehož střela z 30 metrů zaplula přesně k tyči - 5:1.

Naše snaha bohužel vždy končí před pokutovým územím, kdy se zdráháme vystřelit a radši vodíme míč do protihráčů, z čehož poté těží soupeř rychlými protiútoky. Herně špatný tým nejsme a věříme, že i výsledky se brzy dostaví.


Sokol Ruprechtice - FK Turnov 5:1 (3:1)

Branky: 7´a 26´Pytloun, 28´Benko, 63´Drapák, 74´Macoun - 17´Kreysa

Sestava: Řehák - Hovorka, Truhlář, Hlubuček - Kalkus, Koňák, Hasan, Stach, Fiedler - Kreysa, Šritr

(Otmar, Hanzl, Cimbál, Šefr, Dolanský, Farský)