U15 - Vysoká prohra s Novým Borem

11.10.2022

V dalším kole KP U15 jsme hostili tým z Nového Boru, který byl v tabulce bod za námi. Do utkání jsme vstupovali s druhou nejlepší obranou a s nejhorším útokem soutěže.

Začátky utkání nám v poslední době vycházejí, a i na Nový Bor jsme ze začátku vlítli velmi aktivně s cílem získat tři body. V 8. minutě se po hezké kombinaci mezi Hasanem a Řehákem dostal k centru prvně jmenovaný, ale Fiedler i Hanzl na centr nedosáhli. Bohužel naší největší slabinou je střelba, a i když jsme soupeře prvních 20 minut zmáčkli na jeho polovině, tak to bylo bez střely. Ve 23. minutě se projevili i hosté, kdy po chybě ve středu pole běžel sám na branku Kropáček, ale jeho pokus vytěsnil na roh Rada. V 27. minutě našel Fiedler krásnou přihrávkou Řeháka, ale ten z hranice pokutového území branku trestuhodně přestřelil. Poté bohužel pro nás přišla ledová sprcha. Nejdříve si v 29. minutě dával pořádně na čas s rozehrávkou brankář Rada, jenž poté nastřelil napadajícího hráče a od něho se míč dostal ke Kropáčkovi a ten otevřel skóre - 0:1. O minutu později bylo ještě hůře, když Rada přihrával z rohu pokutového území pouze k nohám Kropáčkovi, který přidal druhou branku - 0:2. V tento moment se nám celá hra rozpadla. V 36. minutě špatně rozehrál stoper Hovorka a Kropáček uzavřel hattrick za 7 minut - 0:3. V 39. minutě uzavřel desetiminutovku hrůzy Hlavinka doklepnutím do prázdné branky - 0:4.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně a zahodit za hlavu nepovedenou koncovku prvního poločasu. To se nám ale nepovedlo, když nákop z poloviny hřiště minul Truhlář a Hlavinka dokázal obejít Radu a míč si skluzem do branky srazil Dolanský - 0:5. V 53. minutě přidal další branku Kropáček, kdy se nedomluvili Hlubuček s Kalkusem a Kropáček přehodil Radu - 0:6. Hned o tři minuty později se povedeně trefil hostující Ramisch, jehož pokus z 25 metrů skončil pod břevnem naší branky - 0:7. Po hodině hry jsme se konečně ozvali také my, kdy si Hanzl v pokutovém území šikovně přehodil míč z pravé na levou, ale jeho pokus dokázal zneškodnit hostující brankář. Velice aktivní Kropáček mohl ještě přidat dvě branky, ale jednou ho zastavila tyč a jednou ho bravurně vystál Rada, který pak zneškodnil i situaci 2 na 1 z kopačky Hlavinky. V 78. minutě jsme si dokázali připsat aspoň čestný úspěch, když Hasanův přímý kop Pánkovi vypadl z ruky a dobíhající Fiedler uklidil míč do sítě - 1:7.

Z utkání nám nezbývá nic jiného než se poučit a nenechat si strachem z chyby vzít chuť hrát kombinační fotbal od brankáře až po útočníky. Další utkání odehrajeme v neděli s Ruprechticemi na UMT v Harcově.

FK Turnov - FC Nový Bor 1:7 (0:4)

Branky: 78´Fiedler - 29´,30´,36´a 53´Kropáček; 39´ a 42´Hlavinka; 56´Ramisch

Sestava: Rada - Dolanský, Hovorka, Truhlář, Hlubuček - Stach, Hasan, Fiedler - Kalkus, Řehák, Hanzl

(Cimbál, Šefr)