U15 - vstoupila do jarní části vítězstvím..

05.04.2022

FK Hrádek nad Nisou 0:3 (0:1) FK Turnov

V neděli 3. dubna vstoupila naše U15 do jarní části sezony zápasem v Hrádku nad Nisou. I přes ne příliš fotbalové počasí se jednalo o kvalitní zápas, který po zimní přípravě ukázal připravenost obou mužstev. Díky zimní lize, která se hrála z velké části na turnovské umělé trávě byl náš tým starších žáků kvalitně připraven a odcestoval na zápas v silné nominaci, což se projevilo i ve výsledku celého zápasu.
Zápas na hrádecké umělce byl po fyzické stránce těžkou zkouškou. Tělesnou vyspělost domácího Hrádku podtrhoval brankář Mazánek, který byl pro turnovské útočníky těžkým oříškem. Herní připravenost našeho mužstva se projevila už v 22. minutě, kdy se trefil turnovský bombér Adam Šritr. Do dalších šancí se postupně dostávali i Prokop Hasan, Tomáš Bičík nebo Honza Kreysa, avšak ti branku vstřelit nedokázali. To napravil až nejlepší turnovský střelec v zimní lize Honza Paseka, který dostal míč za záda Mazánka ve 41. minutě. Na konečných 3:0 upravil po skvěle dohrané akci univerzál Ondra Rychtr, a tak si turnovští odvezli z Hrádku nad Nisou plný počet bodů.

"Zápas na malém hřišti proti fyzicky vyspělému týmu ukázal, jak moc důležitá byla zimní příprava. Během zimy jsme totiž prakticky bez vyjímky pravidelně trénovali a sehrávali přátelská utkání s kvalitními týmy. Zápas v Hrádku jsme zvládli na výbornou, a je důležité, že i když proti nám chytal nadstandardní brankář, odvezli jsme z venkovního utkání 3 body. Aktuálně se musíme soustředit na další zápas proti Novému Boru, který odehrajeme v domácím prostředí. Čeká nás totiž znovu fyzicky vyspělý soupeř." Zhodnotilo trenérské trio Tomáš Kalous a Petr a Štěpán Havlovi.

Přijďte naše starší žáky podpořit tuto neděli od 9:30. Čeká nás Nový Bor, který úvodní utkání prohrál s Arsenalem Česká Lípa 4:1.