U15 - Vítězství v horském prostředí na hřišti Studence..

02.05.2022

TJ Sokol Studenec 1:2 (1:1) FK Turnov

Ač se soupeř ze Studence pohybuje na 10. místě v tabulce, tak pro žádný tým nebylo v soutěži jednoduché získat body na soupeřově půdě.

Od první minuty byli hosté z Turnova lépe připraveni a snažili se si vytvářet šance, tak jedna z prvních přišla až v 11. minutě, kde se prosadil Tomáš Bičík po centru Šimona Lacha. Soupeř po gólu zabral a vytvářel si šance, ale Filip Řehák držel Turnovskou branku. Vyrovnání přišlo ve 24. minutě a bylo srovnáno 1:1. Ve druhém poločasu již soupeř měl tutovou šanci, kterou zmařil pohotově brankář Filip Řehák a v zápětí na druhé straně hřiště poslal krásnou kolmici Šimon Rada a Tomáš Bičík rozhodl svým druhým gólem o konečném výsledku.

"Dnes jsme věděli co nás čeká a celý týden jsme se na to připravovali. Musím pochválit tým za bojovnost, protože to pro nás nebylo jednoduché z hlediska vyspělého soupeře. V dnešním zápase jsme změnili i taktiku a zjednodušili jsme hru. Pochvalu si zaslouží celý tým a vyzdvihnout chci všechny kluky ročníku 2009 (Filip Řehák, Šimon Rada, Tomáš Kalkus, Prokop Hasan, Honza Truhlář a Fiedler), protože to mělo blízko dorosteneckému zápasu. Soupeř v závěru stupňoval tlak v soubojích, ale nikdo z týmu to nevypustil a zásluhou jsou nám tři body. Bohužel musím konstatovat, že s fotbalem to mělo málo společného a jsem zklamaný kolik týmů v této soutěži se nesnaží hrát fotbal v porovnání se středočeským krajem. Zhodnotil zápas trenér Štěpán Havel."


Další zápas hrají starší žáci doma s VTJ Rapid Libere v neděli od 9:30.