U15 - Vítězná domácí premiéra!

01.09.2022

Poprvé v nové sezóně jsme se ukázali na domácím hřišti a toho jsme využili k zisku prvních třech bodů.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 1. minutě zvonila tyč hostující svatyně, kdy prudký centr Fiedlera nasměroval bombou na tyč jeden z obránců České Lípy. V 5. minutě nám všem zatrnulo, když Truhlář v rohu pokutového území podrazil hostujícího hráče, naštěstí píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 9. minutě se o slovo přihlásil opět Truhlář,kdy tentokrát na správné straně hřiště vyslal dělovku z hranice pokutového území, kterou ale dokázal hostující brankář Lát vytáhnout mimo tři tyče. V 19. minutě na vlastní polovině započal akci Farský, který přihrál Radovi a ten vybídnul průnikovou přihrávkou k úniku Hasana, který sice nedokázal překonat brankaře, ale jeho střelu úspěšně dokázal dorazit do branky Šimon Rada - 1:0! V 28. minutě krásnou přihrávkou Hasan posunul do úniku Farského, který po dlouhém sprintu ze strany branku na vzdálenější tyči jen minul. Ve 33. minutě se neúnavný Hasan probojoval k úniku a v tváří tvář brankáři opět neuspěl, nicméně Mendlík jeho střelu opět dorazil a dostal nás do dvoubrankového vedení - 2:0!

Ve druhém poločase úřadovala naše pevná obrana v čele s výborně hrajícím Truhlářem. O osudu utkání jsme rozhodli necelých 10 minut po začátku druhého poločasu, kdy Koňákův centr prolétl přes všechny obránce až na zapomenutého Hanzla, který pohotově druhým dotekem poslal míč nekompromisně do hostující branky - 3:0! Utkání se poté již víceméně dohrávalo, hosté se nedokázali dostat do vážnější šance, které buď končili na skvělé obraně anebo si v brance bez problému poradil Řehák.

V těžkém utkání proti kvalitnímu soupeři jsme si díky výbornému výkonu všech zasloužili tři body a již hlavy obracíme k dalšímu domácímu utkání proti Studenci.

FK Turnov - Lokomotiva Česká Lípa 3:0 (2:0)

Branky: 19´Rada, 33´Mendlík, 49´Hanzl

ŽK: 55´Truhlář

Řehák - Kalkus, Koňák, Truhlář, Hlubuček - Fiedler, Hasan, Mráz - Hanzl, Rada, Farský

(Mendlík, Vološčuk)