U15 - TJ Sokol Doubí 3:1 (0:1) FK Turnov

20.10.2021

V sobotu 16. října zavítali turnovští starší žáci na hřiště libereckého Doubí, které sedí na špici celé tabulky, a to dokonce bez jediné prohry. Vše tak nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o jeden z nejtěžších zápasů celé sezóny.

Do zápasu vstoupili turnovští v pozměněné sestavě za formace 5-3-2, přičemž i taktické pokyny z lavičky zněly jasně, a to maximálně využívat rychlosti útočného tandemu Bičík - Šritr. Byl to právě prvně jmenovaný, který při standartní situaci během 11. minuty trefil z přímého volného kopu břevno. Po nečekaném odrazu míče zpět na hrací plochu využil chaosu v pokutovém území Bobek, který nastřelenou ránu Bičíka jen jednoduše doklepl do okryté svatyně domácího Doubí. Příznivý stav pro Turnov vydržel až do poločasu, v tom prvním musel ale častokrát zasahovat brankář FKT Filip Řehák a v největší gólové příležitosti hosty zachránila nastřelená tyč. Do druhého poločasu vstoupili domácí zjevně namotivováni trenérským proslovem, na což Turnov velmi těžce reagoval. To se ukázalo hned v první minutě po startu druhé půle, kdy se trefil Qualizza. Ten se nakonec trefil ještě dvakrát, na což turnovští nebyli schopni zareagovat a i přesto, že občasnými protiútoky ještě několikrát soupeřovu branku ohrozili, gól vstřelit nedokázali.

"Dle našeho se za dnešní předvedený výkon nemusíme stydět. Bohužel nás přehrál rozdílový hráč, který si dokázal vytvořit individuální akcí příležitosti, které se mu podařilo proměnit. Více než o výsledek nám jde o předvedenou hru, která sice nebyla bezchybná, ale kluci v zápase odevzdali maximum. Myslíme, že takový zápas nám i přes nepříznivý výsledek dá po fotbalové stránce víc, než kdybychom měli hrát s týmy, které porazíme rozdílem třídy." Zhodnotilo zápas trenérské duo Štěpán Havel a Tomáš Kalous.

Další zápas čeká turnovské starší žáky na domácím hřišti v sobotu 23. října proti Velkým Hamrům. Doufejme tedy, že naše kategorie U15 naváže na nedávný úspěch našeho A-týmu, který svého soupeře z Hamrů dokázal porazit 3:1.