U15 - Skvělý výkon na body nestačil

24.10.2022

V dalším kole jsme na domácí UMT přivítali druhý celek tabulky z Mimoně. Utkání se odehrálo ve velmi vysokém tempu a úrovní přesahovalo kvality krajského přeboru.

Do utkání jsme vstoupili s cílem nechat hosty tvořit a spoléhat se na rychlé protiútoky. Po úvodní desetiminutovce utkání nabralo rychlý spád. V 11. minutě za záchrannou brzdu na poslední chvíli zatáhl Hovorka a přímý kop z 18 metrů proletěl zdí, naštěstí Řehák míč dokázal zalepit. V 17. minutě nejlepší střelec Mimoně zapnul turbo a z poloviny hrací plochy sprintem i přes domácí střídačku upláchl všem na hřišti, z brankové čáry předložil míč před branku, kde Kalkus srazil míč směrem do branky, ale Řehák dokázal míč konečky prstů zastavit na brankové čáře! Za 3 minuty se už bohužel skóre měnilo, když hosté využili rohový kop a hlavičku Nešpora zastavila až branková síť - 0:1. Hned o minutu později mohlo být srovnáno, kdy Kreysův pokus ze strany nejdříve zneškodnil hostující brankář a dorážku poslal mimo branku. Ve 23. minutě se opět Zelenka řítil sám na branku, ale Řehák jeho kličku vystihnul a míč vyšťouchnul. V 26. minutě se ke slovu poprvé přihlásila o slovo nová akvizice v útoku Hlubuček, kterému se otevřel prostor před ním, ale ukvapenou střelou z hranice pokutového území branku minul. Ve 37. minutě Zelenka vyzkoušel raketou z úhlu pozornost Řeháka na přední tyči, ale ten raketu odrazil zpátky na Zem. Ještě do poločasu jsme mohli srovnat, když prudký přízemní centr na přední tyči dokázal líznout Truhlář, ale míč se zatočil zpátky do hřiště.

Start druhého poločasu jsme nezachytili a po brankách Sutra ve 48. minutě a Zelenky v 50. minutě prohrávali již 0:3. Nic jsme ale nevzdali a již za dvě minuty byl faulován v pokutovém území Kreysa, který sám nařízený pokutový kop s přehledem proměnil - 1:3! V 57. minutě mohl na rozdíl jedné branky snížit Kreysa, ale samostatný nájezd na brankáře nevyužil. To nás ale nakonec tak mrzet nemuselo, protože hned za dvě minuty získal míč po napadání Hlubuček a v tváří tvář brankáři nedal šanci - 2:3! Hosté potom zalezli a doufali jen v dlouhý nákop na Zelenku, ale jejich nákopy postrádali přesnost nebo je naše bezchybná obrana sbírala. Bohužel v 75. minutě další rohový kop Mimoně vyrazil Řehák jen před sebe a Sutr vrátil pohotově míč do branky - 2:4. V 79. minutě jsme ještě dokázali snížit, když Šritr odcentroval ze strany a Hlubuček sklepnul Kreysovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:4.

Hostům jsme dokázali slušně zatopit pod kotlem, bohužel na body jsme nedosáhli. Výkonem si kluci řekli o velkou pochvalu a nebude dlouho trvat než začneme sbírat i body.

FK Turnov - Jiskra Mimoň 3:4 (0:1)

Branky: 52´a 79´Kreysa, 59´Hlubuček - 20´Nešpor, 48´a 75´Sutr, 50´Zelenka

Sestava: Řehák - Hovorka, Rychtr, Kalkus - Šritr, Stach, Hasan, Koňák, Otmar - Hlubuček, Kreysa