U15 - SK Jilemnice/Roztoky 1:3 (1:2) FK Turnov

16.11.2021
Poslední mistrovské utkání, které jsme odehráli 6.11. na hřišti předposledního týmu Jilemnice/Roztoky, mělo souběh s A-týmem. Do Roztok u Jilemnice tak odcestoval sám hlavní trenér Štěpán Havel, když Petr H. mladší a Tomáš Kalous dostali volno na odpolední přípravu. Posledních 10 minut vedl zápas Petr Havel starší, protože Štěpán Havel musel odcestovat dříve do Turnova, aby stihl sraz odjezdu do Hejnic. Celý fotbalový den se nakonec vydařil, protože žáci vyhráli 3:1 a zápas Áčka rozhodl Petr Havel ml. který vstřelil dva góly při výhře 4:1.

Vstup do zápasu se povedl, protože nepříjemný presing Adama Šritra hned v 10 vteřině dovedl k chybě domácího týmu a Adam poslal Turnov do vedení 1:0. Na náročném terénu se odehrálo spousta standardních situací, když si soupeř svou bojovností vypracoval šance, ale vždy je zastavil Filip Řehák. Ve dvacáté minutě už nestačilo varování a soupeř využil jednu z šancí a bylo srovnáno 1:1. Turnov opět přidal, když po krásné akci utekl Tomáš Bičík a o "břevínko" poslal míč do brány. V druhém poločase po kompaktním výkonu zvýšil náskok Matěj Bobek, který vyslal pumelici ze 30 metrů a tak si starší žáci odvážejí 3 body

Hodnocení trenéra Štěpána Havla: "musím v zápase pochválit náš tým za bojovnost na těžkém terénu, když velice dobře zahrála celá obrana včetně dobré organizace. Sezóna skončila, ale vzhledem k našemu společnému cílu pokračujeme. Máme v plánu další přátelská utkání a jedno jsme hráli minulé úterý se Slovanem Liberec. Zápas skončil 6:6 a tyhle zápasy nás právě posouvají a budeme hledat další soupeře z vyšších soutěží. Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům hlavně těm, kteří nás podporují ve venkovních zápasech."

Statistiky podzim 2021: