U15 - potvrdila vítězství na uměle trávě v Doubi s TJ Sokol Ruprechtice..

20.04.2022

Během velikonočních svátků odehrála naše U15 nedělní zápas proti Ruprechticím, ačkoliv se utkání odehrálo na umělé trávě v Doubí. Klání, které naši starší žáci potřebovali po minulém prohraném zápase na domácí půdě zvládnout se odehrálo v poměrně silném tempu a pomálu nebylo ani osobních soubojů. O to hlouběji museli sáhnout hráči do svých fyzických rezerv, ale naštěstí po konečném hvizdu turnovští odjížděli domů s radostí.
Skóre otevřel nádhernou trefou téměř z půlky hřiště Hugo Novotný, kdy napodobil při situaci na půli hřiště internacionála Schicka. Podobnou mincí o několik minut později oplatil i ruprechtický Schön, který zdáli přelobovalturnovského Radu, který byl na obdrženou branku doslova krátký. Do druhého poločasu vstoupili turnovští lépe a druhý gól v síti Ruprechtic na sebe nenechal dlouho čekat. V 45. minutě se totiž trefil striker Adam Šritr, v 51. minutě navýšil na bezpečnější a konečný rozdíl skóre kapitán Šimon Lach. Výhra 3:1 na liberecké umělce je tak cenným a důležitým bodovým přínosem, se kterým FKT musí pracovat dál ve zbytku sezóny.

"Zápas na umělce v Doubí byl fyzicky náročný, odrazem hry přitom byly i vstřelené branky, kdy všechny 4 evokovaly dospělý fotbal. První poločas se hrál zvlášť na středu hřiště, kde probíhaly osobní souboje. V tomhle ohledu bylo opravdu těžké do hry sahat v rámci střídání, ale myslím, že se ukázala individuální kvalita a nakonec jsme zápas v druhém poločase skvěle zvládli. Šimon Rada chytil překazil několik gólovek a kapitán Lach se trefil po dohraném rohu. Zmínit musím i skvěle kopnutý přímák Novotného, který trefil břevno. Následující zápas nás doma čeká spojený tým Lomnice a Semil a očekávám podobný herní vývoj." Zhodnotil zápas trenér brankářů Tomáš Kalous.

Další mistrovské utkání naši U15 čeká již zmíněný tým Lomnice a Semil, a to konkrétně v neděli 24. 4. od 9:30. Přijďte naše starší žáky podpořit v boji o přední příčky Krajského přeboru!