U15 - Podzimní část zakončena vítězstvím!

13.11.2022

V dohrávce prvního kola jsme na domácí UMT hostili Rapid Liberec a v případě vítězství jsme se mohli posunout do klidného středu tabulky. Velmi solidní návštěva sledovala bojovné utkání, a tak se po většinu utkání fanoušci hostů bavili spíše po svém.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 1. minutě jsme mohli jít do vedení, kdy Hlubuček zachytil nepřesnou přihrávku hostujícího brankáře, ale svým prvním dotykem se vyhnal ze střeleckého úhlu a zamířil vedle. Nicméně o chvíli později už jsme se do vedení dostali. Hasan vysunul do úniku Hlubučka, který zatáhl míč do pokutového území a přihrávkou před branku našel Stacha, který nás ve 4. minutě poslal do vedení - 1:0! Svou rychlostí jsme soupeři dokázali dělat problémy, ale ve 13. minutě mohli hosté srovnat po nedorozumění Rady a Otmara, ale míč skončil vedle naší branky. V 17. minutě naopak Otmar výborně získal míč a posunul ho do pokutového území na Kreysu, který si míč skvěle připravil, ale druhým dotykem jen napálil před sebou stojícího brankáře. Utkání od této doby bylo velice neurovnané a s velkým počtem laciných ztrát, naopak se velmi přitvrdilo na obou stranách. V 29. minutě se do obrovské příležitosti na malém vápně dostal Hasan, ale místo zakončení do odkryté části branky zvolil přihrávku na Kreysu, který se nacházel v ofsajdu. V 31. minutě se také ozvali hosté, když přímý kop ze strany nebezpečně proletěl naším pokutovým územím. Ve 38. minutě Dolanský vysunul do úniku Kreysu, který dokázal udělat kličku brankáři, ale z velkého úhlu mířil vedle. Hned z následující rozehry získal míč Otmar a centrem ze strany vyzval ke skórování Hlubučka, ale toho dokázal skvěle vychytat hostující Špecián.

Ve druhém poločase se hrál stejně bojovný fotbal, nicméně jsme se dostali ze hry a hosté nás dostávali pod tlak. Naštěstí pro nás si hosté nedokázali vytvořit žádnou kloudnou akci a drželi jsme si tak stále jednobrankový náskok. Až v 63. minutě Koňák šikovně přehodil hostující obranu a Kreysa svůj samostatný únik využil - 2:0! Tento gól nás uklidnil a dodal energii do posledních minut. Energii jsme využili hned v 67. minutě, kdy Radův dlouhý výkop přeletěl obranu a unikajícího Kreysu sestřelil hostující kapitán až v pokutovém území. Následný pokutový kop proměnil Kreysa střelou doprostřed - 3:0! Hosté už dokázali jen snížit, když se dvě minuty před koncem trefil z přímého kopu Fiala - 3:1.

V utkání jsme nepodali optimální výkon, ale za první poločas jsme si zasloužili vyhrát i vyšším rozdílem. Varovným signálem do jarní části sezóny by mohl být výkon ve druhém poločase.


FK Turnov - VTJ Rapid Liberec 3:1 (1:0)

Branky: 4´Stach, 63´a 68´(PK) Kreysa - 78´Fiala

ŽK: 0 - 67´Richtr

Sestava: Rada - Kalkus, Hovorka, Truhlář - Fiedler, Farský, Hasan, Koňák, Otmar - Hlubuček, Stach (Kreysa, Cimbál, Řehák, Mráz, Šefr, Dolanský)