U15 - Měsíční půst ukončen!

07.11.2022

K předehrávce prvního jarního kola jsme zajížděli na půdu Lokomotivy Česká Lípa, kterou jsme doma v srpnu dokázali porazit výsledkem 3:0. I přes vysoký počet absencí jsme chtěli ukončit sérii čtyř porážek.

I přes blátivý terén jsme do zápasu vstoupili aktivně a domácí tým přehrávali. V 6. minutě se po přihrávce mezi stopery objevil v dobré příležitosti Kreysa, ale jeho střelu dokázal brankář výborným zákrokem zneškodnit. Svou aktivitu jsme se snažili využít i nadále a hned o minutu později vyslal dělovku Farský, ale branku minul. V 10. minutě se proháčkoval přes dva hráče Fiedler, ale jeho zakončení postrádalo razanci. Hned z následující rozehry brankáře svým presinkem přiměl Kreysa k chybě domácího brankáře, ale míč se od jeho těla odrazil pouze vedle. Ve 12. minutě se poprvé o slovo přihlásili i domácí, kdy si Danis připravil míč na hranici pokutového území a ránou ze své kopačky pozdravil Řeháka v brance. Po této střele Řehák na nic nečekal a dlouhým nákopem, který propadl obráncům, vyslal do úniku Kreysu a ten nás nekompromisně poslal do vedení - 0:1! Soupeře jsme svou kombinační hrou nadále přehrávali a dominovali jsme středu pole. Ve 30. minutě se po křižné přihrávce vřítil do pokutového území Kreysa, kde byl sražen a dostali jsme výhodu pokutového kopu. Sám faulovaný Kreysa i přes podklouznutí pokutový kop proměnil a poslal nás do dvoubrankového vedení - 0:2!

Do druhého poločasu jsme šli s cílem přidat další branku a soupeře nepouštět do slibnějších akcí. Soupeř ve druhém poločase hru zjednodušil a dlouhými nákopy se snažil zatápět naší narychlo složené obraně, ale ta si vždy dokázala poradit. V 57. minutě Stach obešel tři hráče a poslal míč na bližší tyč a rozvlnil sít Lokomotivy potřetí - 0:3! Od 60. minuty jsme se začali soustředit více na defenzivu se snahou sbírat dlouhé míče. Nicméně v 65. minutě Buldra obešel Janouška a z 25 metrů přehodil špatně postaveného Řeháka - 1:3. Soupeř ihned vycítil šanci a pustil se do souvislého tlaku, ale díky dobře pracujícímu týmu jsme nepustili domácí do vážnější situace. V 78. minutě jsme využili jeden ze svých rychlých protiútoků, kdy utekl Kreysa a na hranici pokutového území byl faulován. Sám se ujal přímého kopu, ale jeho tvrdou střelu dokázal Lát vytáhnout konečky prstů na tyč!

Vynikající týmový výkon nám konečně po měsíci čekání přisunul tři body a v kabině po utkání panovala skvělá atmosféra. V sobotu 12.11. ještě dohráváme domácí utkání s Rapidem Liberec a výkop je ve 12 hodin.


Lokomotiva Česká Lípa - FK Turnov 1:3 (0:2)

Branky 65´Buldra - 13´ a 30´Kreysa, 57´Stach

ŽK: 31´Danis, 67´Bauer, 80´Lát - 80+2´Hasan

Sestava: Řehák - Otmar, Kalkus, Hlubuček, Dolanský - Fiedler, Farský, Hasan, Šefr, Stach - Kreysa (Cimbál, Janoušek)