U15 - Kalich hořkosti vypit až do dna

04.11.2022

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Železného Brodu, s nímž se dá zápas brát jako derby. Bohužel v poslední době vstupy do utkání střídáme jako den a noc a vstup do utkání v Železném Brodě pro nás byla doslova noční můra.

Již ve 4. minutě využil soupeř naší slabiny a jednoduchým nákopem se Jirků dostal za naši obranu, načež obešel Řeháka a otevřel skóre - 1:0. V 10. minutě jsme chtěli konstruktivně vyřešit situace u autové čáry, což se nám nepodařilo a po přihrávce před branku přidal Gobran druhou branku Železného Brodu - 2:0. Ve 12. minutě využili domácí rychlý protiútok opět nákopem za naši obranu a Josef Šimek zvýšil již na rozdíl tří branek - 3:0. Touto čtvrthodinou děsivý start do utkání ještě neskončil, když se po centru ze strany prosadil hlavou Vojtěch Šimek - 4:0. Ve 20. minutě jsme dokázali snížit, když Hasan vysunul do úniku Kreysu, který si šikovně píchnul míč kolem obránce a s tečí dokázal svůj nájezd proměnit - 4:1! Avšak zběsilé tempo prvního poločasu pokračovalo. Nejdříve v 25. minutě lovil Řehák míč ze sítě již popáté, když V. Šimek využil další samostatný nájezd - 5:1. Poločasové skóre se nakonec zastavilo na stavu 6:1, kdy v 28. minutě zmatku v naší obraně po autovém vhazování využil opět Vojtěch Šimek.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit jako do nového zápasu. Kombinačně jsme byli lepším týmem a jen díky dlouhým nákopům za naší obranou, která je sice vzrůstově malá, ale fotbalovostí velká, se domácí dostali na koně. Utkání se vyrovnalo a začali jsme domácím pořádně zavařovat. V 45. minutě jsme mohli srovnat, když Hasan dokázal přejít přes tři obránce a míčem pod sebe na malé vápno vyzval ke skórování Kreysu, avšak ten bohužel branku přestřelil. V 51. minutě vypadla Řehákovi z ruky nevýrazná střela zpoza pokutového území a k míči se jako první dostal V. Šimek, který zvýšil na 7:1. O pět minut později jsme mohli přidat druhou branku, ale Hasanova střela skončila pouze na tyčce! V 70. minutě vybojoval na polovině hřiště míč Otmar, který sice Kreysu zahnal přihrávkou do rohu, ale ten se dokázal zbavit obránce a z brankové čáry se pokusil překvapit brankáře, jenže jeho střele chyběla razance a jen narazila do tyče. V 73. minutě dalšího nákopu za obranu využil znovu V. Šimek - 8:1. V 76. minutě jsme získali výhodu zahrávání pokutového kopu, který Kreysa s přehledem proměnil - 8:2! Na konečných 9:2 v 78. minutě upravil svým šestým gólem v zápase Vojtěch Šimek.

Opět se potvrdilo, že kombinačně jsme velmi silným týmem, bohužel v některých zápasech to proti o rok starším soupeřům nestačí. Doufáme, že v tomto utkání jsme si svůj kalich hořkosti vypili až do dna a v posledních dvou kolech podzimu budeme naplno bodovat!


Železný Brod/FA Jablonec - FK Turnov 9:2 (6:1)

Branky: 4´Jirků; 10´Gobran; 12´J. Šimek; 17´,25´,28´,51´,73´ a 78´V. Šimek - 20´a 76´Kreysa

ŽK: 37´Gobran - 0

Sestava: Řehák - Kalkus, Hovorka, Stach - Šritr, Koňák, Hasan, Fiedler, Otmar - Kreysa, Hlubuček (Farský, Šefr, Hanzl, Dolanský)