U15 - Infarktová otočka v Doubí za tři body!

02.10.2022

Zápas, ve kterém jsme měli herní převahu, ale opět jsme nedokázali s šancemi správně naložit, rozhodla až poslední desetiminutovka.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji než domácí, ale Koňákova střela postrádala razanci a Mrázova šance ve 4. minutě zase přesnost. Po úvodním tlaku se hra ustálila a soupeře jsme drželi na jeho vlastní polovině, ale postrádali jsme přesnost přihrávek a opět, jako v zápase s Jilemnicí, jsme nedokázali vystřelit. V 26. minutě jsme z 25 metrů zahrávali přímý kop, ale střela Truhláře mířila jen doprostřed. Naopak domácí z minima vytěžili maximum, kdy Řehákovu nepozornost při rozehře využil Heinrich, od kterého se míč odrazil do branky - 1:0. Ještě před přestávkou měl velkou šanci Fiedler, kdy mu míč na hranici pokutového území předložil Otmar, ale jeho střela mířila pouze doprostřed.

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, a hlavně naše pravá strana dělala hostům velké problémy. Ve 43. minutě jsme zahrávali přímý kop z dobrého místa, ale opět jsme mířili jen doprostřed domácí svatyně. Domácí hrozili hlavně z rychlých protiútoků a během dvou minut si Řehák připsal dva úspěšné zákroky a jednou domácí netrefili odkrytou branku. Následně jsme si dvě šance v rychlém sledu připsali i my. Nejdříve v 54. minutě předložil Kreysa Kalkusovi, ale jeho střela byla sražená a o minutu později se po Koňákově pasu řítil sám na branku Kreysa, ale trefil pouze brankáře. V 67. minutě opět zahrozili domácí, když se dokázali prosmýknout po straně, ale střela Kukly šla mimo tři tyče. V 69. minutě Kalkus nacentroval před branku a míč propadnul pod vybíhajícím brankářem, ale bohužel jsme nedokázali včas zareagovat. V 71. minutě jsme se dočkali, kdy čtrnáctý rohový kop v zápase dokázal po situaci 2 na 1 dostat na zadní tyč Hasan a Kalkus z voleje namířil míč do branky - 1:1! V 77. minutě byl faulován před pokutovým územím Hlubuček a přímý kop si vzal na starost Hasan. Jeho střela byla zblokována zdí, ale míč propadnul do pokutové území, kde se ho nejdřív snažil zasáhnout Truhlář, ale nedokázal na něj dosáhnout, nicméně míč se potuloval malým vápnem dál a toho dokázal využít Kalkus, který míč nasměroval za brankovou čáru - 1:2! Domácí na závěr vrhli vše do útoku, ale s nakopnutými míči jsme si dokázali poradit. Po infarktovém závěru jsme si tak dokázali připsat tři body do tabulky!

Sokol Doubí - FK Turnov 1:2 (1:0)

Branky: 28´Heinrich - 71´a 77´Kalkus

ŽK: 76´Havránek - 76´Hlubuček

Sestava: Řehák - Dolanský, Hovorka, Truhlář, Hlubuček - Koňák, Hasan, Stach - Kreysa, Mráz, Otmar

(Mendlík, Kalkus, Cimbál, Fiedler, Farský, Rada)