U15 - FK Turnov 8:4 (6:3) FK Hrádek nad Nisou

21.08.2021

První mistrovské utkání Krajského přeboru kategorie U15 odehráli naši starší žáci v sobotu 21. srpna proti týmu z Hrádku nad Nisou. Góly nabitý zápas otevřeli již ve třetí minutě hosté, ale následně se turnovští dostali díky trefám Dana Topola a Adama Šritra do vedení. Právě Adam Šritr se stal se 4 trefami nejlepším střelcem domácího celku, avšak na paty mu dýchal spoluhráč Tomáš Bičík, který vstřelil o branku méně.

Celkové skóre zápasu tedy skončilo na divácky atraktivním výsledku 8:4, přičemž soupeř dokázal trestat obranné chyby domácího celku, avšak ze samotné hry měli více starší žáci FK Turnov a po náročné letní přípravě tak ukázali soupeři své kvality.

Hlavní trenér Štěpán Havel ohodnotil tento zápas slovy: "Naše hra měla daleko od výkonů v přátelských utkáních. Na klucích byla vidět velká nervozita a v našem herním projevu se navíc vyskytlo velké množství základních chyb, které během tréninků musíme odstranit. Zároveň ale kluky musím pochválit za skvělou útočnou fázi, protože právě v ní jsme se za letní přípravu neuvěřitelně posunuli a v klucích je vidět dravost a chtíč dávat góly."

Další zápas naši starší žáci sehrají na hřišti Nového Boru v neděli 29. 8., tentokrát snad již v plné sestavě.