U15 - FK Turnov 6:3 (3:2) FK Jablonec

04.10.2021

Nedělní ráno se neslo ve znamení mládežnického fotbalu, když od 9:30 sehrávali naši starší žáci zápas s FA Jablonec a Železnému Brodu. Diváky čekal atraktivní a útočný fotbal, kterému nechybělo mnoho gólových zářezů. Zvláště pak díky tomu, že tým Jablonce a Brodu chtěl hrát s našimi žáky spíše kreativní než bojovný fotbal, dokázala naše U15 využít gólových šancí a dovést utkání do zdárného konce.

Přitom úvod do utkání se vlastně vůbec nepovedl. Tým Jablonce a Železného Brodu měl míč častěji na kopačkách a turnovští se museli bránit častý útokům, navíc jim začala dělat problém rozehrávka na krátko. Vše vyvrcholilo dvěma gólovými trefami Hoffmanna, konkrétně ve 13. a 16. minutě. I tak se ale Turnov dokázal otřepat a góly Adama Šritra a Filipa Řeháka vrátili domácímu týmu sílu. Obrat byl dokonán těsně před poločasem, kdy po chybné rozehrávce zachytil míč číhající Adam Šritr a svou druhou trefou zápasu zařídil turnovským poločasové vedení. Naději pro jablonecké ještě stihl vykřesat ve 38. minutě Sovtan, ale Turnov po nátlaku dostal do vedení dvěma trefami striker Tomáš Bičík. 9 minut před koncem navíc sudí Bukvička nařídil pokutový kop pro domací, který s jistotou proměnil kapitán Šimon Lach. Ten svou trefou završil výhru domácího Turnova, a tak mohli domácí odcházet ze hřiště o poznání šťastnější.

"Vstup do utkání se nám vůbec nezdařil, je možné, že v tom hrála roli nervozita. Důležité ale je, že se naši kluci dvěma góly dokázali dostat zpět do zápasu a také trestat soupeřovy chyby. Dovolím si říct, že v druhém poločase se ukázal rozdíl v kondiční připravenosti, kdy Turnováci dokázali během celého zápasu skvěle napadat a přerušovat akce soupeře už na jejich polovině. I když to bylo velmi náročné utkání, kluci ho zvládli na výbornou a neseme si domů zasloužené tři body." Říká trenér brankářů Tomáš Kalous.

Příští kolo nás čeká zajížďka na hřiště Arsenalu Česká Lípa, a to konkrétně v neděli 10. 10. od 9:30.