U15 - FK Turnov 4:3 (0:1) TJ Sokol Ruprechtice

07.09.2021

Dopolední utkání před domácími diváky odehrál náš tým kategorie U15 v neděli 5. září proti Ruprechticím, kteří "zatím" bojují" v dolní části tabulky. I přesto zápas na hlavním turnovském hřišti byl plný bojů, emocí a také proměněných i promarněných gólových příležitostí.

Ačkoliv tým z Liberce nepůsobil herně nikterak silně, soubojově domácí Turnováky přetlačoval, což bylo znát na herním projevu našich starších žáků, jejichž výkon působil nervózně a komplikovaně. Citelně byla znát složitá volba rozehry a zejména záložní řada držela balón dlouho na kopačkách, což několikrát vyústilo v nebezpečný protiútok soupeře. Vše vyvrcholilo při rohovém kopu hostí, kdy se dokázal prosadit ruprechtický Jungmann. Do kabin tak týmy odcházely za stavu 0:1. Přesto, že se herně začátek druhého poločasu nesl v podobném duchu, domácí tým dokázal po výměně stran vyrovnat a následně dokonce otočit utkání i za nepříznivého stavu 2:1. Po hrubce hostí při rozehrávce od brány navíc navýšil vedení FK Turnov Adam Šritr svým 4. gólem v utkání, a tak další zásah hostí z rohového kopu jen upravil skóre na hokejový výsledek 4:3.

"V zápase proti Ruprechticím se nám fotbalově nedařilo, ale naštěstí jsme dokázali včas dostat dění ve hře pod svou kontrolu a v druhém poločase jsme soupeře až na výjimky do ničeho nepustili. Soupeř nám vstřelil všechny branky z rohových kopů, v čemž se ukázali jejich největší síla, ale během hry nebezpečné situace dokázala hasit naše obrana, několikrát se skvělým zákrokem blýskl i brankář Filip Řehák. Chceme se připravit na další těžké utkání v Lomnici a pracovat v tréninku jako tomu bylo doposud.." Zhodnotil zápas trenér Petr Havel.

Již zmíněné utkání v Lomnici nad Popelkou odehrají naši starší žáci v sobotu 11. září opět v ranním čase od 9:30. Další zápas na domácím hřišti čeká Turnováky v neděli 19. 9. proti týmu ze Studence a Horní Branné.