U15 - FK Turnov 4:2 (2:2) TJ Lokomotiva Česká Lípa

31.10.2021

Jarní předehrávka 14. kola Krajského přeboru na domácí půdě s Loko Česká Lípa se odehrál v sobotu dopoledne za krásného počasí.

Vstup do utkání domácím vyšel a zatlačil "Lokotku" do úzkých, kde si poradil jeden na jednoho Honza Kreysa a byla z toho penalta! Tu si vzal kapitán Šimon Lach a proměnil zkušeně na 1:0. Soupeř hned za tři minuty krásnou akcí pod břevno vyrovnal na 1:1. Turnováky to vůbec nezaskočilo a po krásně zahrané standardní akci se prosadil Hugo Novotný 2:1. Jako přes kopírák a znovu za tři minuty si soupeř vytvořil šanci a vyrovnal na 2:2. Do poločasu se již nic neodehrálo a, tak se šlo za remízového stavu do druhého poločasu. Tomáš Bičík začal zlobit a vytvářel si šance a jedna znich dopadla gólem 3:2. Za tři minuty znovu šance, ale tentorkát naši kluci už nechtějí ČL pustit do vyrovnání a tak si poslední slovo zápasu vzal Honza Kreysa a zvýšil stav na 4:2. Domácí již nechtěli žádnou senzaci dopustit a odbojovali zápas až do konce, kde zaslouženě berou tři body.

Zápas okomentoval slovy hlavní trenér Štěpán Havel: "Dnes jsem první poločas sledoval na tribuně jako divák a přineslo mi to spoustu nových poznatků na, kterých bude pracovat přes zimní přestávku. Našemu týmu se nedá upřít bojovnost a snažit se hrát fotbal, ale občas je tam zbytečný strach a nervozita, kterou budeme chtít do budoucna odbourat. Nechceme hráče, kteří se bojí něco udělat na hřišti, ale naopak chceme sebevědomé. Musím závěrem pochválit kluky za to jak pracují v tréninku a zápasech. Příští týden nás čeká poslední mistrovské utkání v Roztokách/Jilemnice, kde odevzdáme maximální výkon a budeme se soustředit na zimní přípravu."