U15 - FK Turnov 3:3 (2:1) SK Studenec/Horní Branná

19.09.2021

Nědělní nálož zápasů odstartovaly starší žáci na hlavním hřišti, kde přivitáli slučené týmy Studenec a Horní Branná.

Turnov měli od začátku herní převahu, ale střelecky se nedařilo dostat míč dostat do brány. Poté přišlo naše zaváhání v obraně a následující brejk, který soupeř proměnil - 0:1. Naštěstí téměř hned po rozehrávce zády k bráně trefil ranou pod břevno srovnávací gól Tomáš Bičík. Tlak pokračoval, když duo Koňák - Bičík rozehráli roh na krátko a po skvěle nacentrovaném míči na zadní tyč hlavou uklidil Hugo Novotný, čímž zvýšil na 2:1! Druhý poločas jsme započali téměř beze změn, přičemž Turnov držel míč a hledal možnosti protiútoku, který nakonec využil střídající Dan Topol, když krásnou kolmicí vyzval Honzu Kreysu, a ten nedal brankáři Studence šanci. Následujících 10 minut se míč nacházel spíše na kopačkách turnovských, ti ale nedokázali najít řešení a dotáhnout míč do branky soupeře. Ze ztráty na středu hřiště a následného protiútoku soupeř dokázal snížit na 2:3. během posledních pár minut soupeř navyšoval tlak, který vyvrcholil těsně před koncem, kdy střelou z dálky dotáhli Studenečtí zápas k remíze 3:3.

Zápas shrnul trenér Štěpán Havel takto: "Dnešní utkání se mi nechce hodnotit z pohledu trenéra. Kluci mají zápas ve svých rukou, ale povolíme naší nezodpovědností. Soupeř měl za celý zápas čtyři šance a proměnil tři. My, jestli jsme měli o dvě - tři šance víc, to je opravdu málo a nezasloužíme si nic jiného, než brát ze zápasu jeden bod. Musíme zlepšit přechod hry a hru jeden na jednoho, včetně individuálního nasazení. Musíme nastavit v tréninku jiný metr a přesunout to do zápasů."

V neděli 11. září za týden nás čeká VTJ Rapid Liberec opět v ranním čase od 9:30.