U15 - FK Semily/FC Lomnice 4:0 (3:0) FK Turnov

14.09.2021

První opravdovou výzvu poznali starší žáci FK Turnov na hřišti v Lomnici, kde nastoupili v sobotu 11. září proti týmu Lomnice a Semil. Opět se jednalo o velmi bojovný a silový fotbal, který bavil přítomné diváky a rodiče. Tentokrát ale pro Turnov nedopadl úplně nejlépe...

Do zápasu turnovští vlétli s obrovskou energií a vervou, zatímco hosté během prvních minut vypadali jako opaření ranním čajem. Hned z kraje utkání měl obrovskou gólovou příležitost Tomáš Bičík, ale lomnického Bergera nedokázal propálit. Do dalších příležitostí se postupně dostávali i jiní, například levý bek Hugo Novotný nebo záložník Filip Koňák. Bohužel ani jedna z příležitostí nedopadla pro turnovské dobře. Před polovinou prvního poločasu se domácí začali dostávat více do hry a stále častěji hrozili svými nebezpečnými protiútoky, z nichž první úspěšný nastal v 16. minutě po sporné ofsajdové situaci. Další zásahy přidali lomnicko-semilští po dorážce v 25. minutě a těsně před poločasem, v minutě 32. Druhý poločas se nesl v poměrně klidnějším tempu, zároveň ale bylo na hostech chtíč se stavem zápasu něco udělat. Vzrůstající nátlak vyvrcholil v poslední desetiminutovce, kdy se na hřiště podívali všichni útočníci naráz a o šance nebylo nouze. Bohužel ani jedna nebyla proměněna, naopak v předposlední minutě završil výhru Lomnice a Semil Brož.

Trenér brankářů Tomáš Kalous dokázal najít i přes nepříznivý výsledek pozitivní slova. "Ačkoliv může výsledek působit na první pohled jako zklamání, námi předvedená hra byla z mého pohledu dobrá a jediné co nás dnes může trápit je vytváření a proměňování šancí. Kluci si zaslouží pochvalu za posledních deset minut, které odmakali opravdu se ctí, jen škoda, že jsme takhle nehráli celý zápas. Zároveň také musím přiznat, že se na nás soupeř dobře připravil a do jeho defenzívy se našim dostávalo velmi obtížně. Beru to ale pozitivně, prozatím máme na kontě 12 bodů a jen jedinou prohru se soupeřem, který nám nastavil zrcadlo a bude pro nás motivací do budoucna."

Starší žáky čeká další ligové utkání v neděli od 9:30 na domácí půdě proti Horní Branné, tak přijďte naše mladé koně podpořit i vy!