U15 - FC Nový Bor 1:3 (1:2) FK Turnov

30.08.2021

Nedělní dopoledne zajížděli starší žáci do Nového Boru a od začátku se vědělo, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř hrál velmi důrazný a silový fotbal a právě prvních deset minut bylo z naší strany nervózních. Bežela 11 minuta, kdy Martin Hlubuček našel krásným pasem Filipa Koňáka, a ten nekompromisně uklidil míč k tyči - 1:0. Po vstřeleném gólu, ale odpověděl soupeř, když z výkopu utekl domácí hráč - 1:1. Soupeř nás rozhodil ze hry a dvakrát se protáhl obranou, ale vždycky je zastavil posila Filip Řehák, který zneškodnil průniky. Turnov do konce poločasu držel míč a dobýval soupeřovu obranu a přece se dočkal, před poločasem navedl ostřílený Adam Šritr míč na vápno a postrčil do mezery Martinu Hlubučkovi, který si naběhl do mezery a krásně uklidil pod břevno - 2:1. Druhý poločas začal v režii hostujícího Turnova, kde měli pár závarů, ale soupeř vždy stačil zatáhnout ruční brzdu. V padesáté minutě dva lišáci Filip Koňák a Tomáš Bičík vymyseli krásně roh, kde si Filip navedl míč k vápnu a vypálil na zadní tyč, kterou tečoval soupeř a spadlo to do pravého "růžku" - 3:1. Do konce zápasu již žádné góly nepadli a turnovští starší žáci odvážejí vítězství.

Hlavní trenér Štěpán Havel ohodnotil tento zápas slovy: "Zápas byl oproti prvnímu zápasu diametrálně rozdílný a výsledek tomu odpovídá. Bylo méně šancí a podobal se dospělému zápasu. Musím všechny kluky pochválit, protože odmakali zápas na sto procent a v druhém poločase se promítla kondice, která hrála vnáš prospěch. Líbilo se mi, že jsme drželi míč a chtěli hrát fotbal. Bereme vítězství, ale chceme dál pracovat a zlepšovat se. V poslední řadě bych chtěl poděkovat rodičům za podporu ve venkovním zápase."

Další zápasy naši starší žáci sehrají na domácím hřišti s Jilemnicí ve středu 1. 9. a 5.9. s Ruprechticemi.