U15 - Festival neproměněných šancí

14.09.2022

Třízápasovou šňůru domácích zápasů jsme po festivalu neproměněných šancí ukončili pouze ziskem jednoho bodu.

Poprvé v sezóně jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a odnést to měla Stráž pod Ralskem. Na soupeře jsme vlétli a již v 6. minutě po sražené střele Kreysy mohl dorážet Řehák, ale od nohou mu míč ukopl soupeř. Hned o minutu později opět po spolupráci Kreysy s Řehákem vykopával obránce hostů míč z brankové čáry. V 11. minutě Řehák sklepnul proti noze Hasanovi, který zpoza pokutového území trefil břevno. V 16. minutě velice agilní Kreysa předložil v pokutovém území Otmarovi, ale ani jeho pokus neskončil v brance. A tak na nás trest snesla sama nebesa. V 19. minutě hostující kapitán našel nabíhajícího Sulju, který přehodil vyběhnuvšího Radu - 0:1. Opaření tímto gólem jsme mohli o chvíli později inkasovat znovu, ale Rada tentokrát Sulju vychytal. Ve 24. minutě po svojí typické akci Kreysa trefil ze strany tyč. O 3 minuty později vysunul do úniku Kalkuse, který ještě posunul na Kreysu, ale ten trefil pouze brankáře. Poločasový výsledek tak k překvapení všech byl 0:1.

Ve druhém poločase jsme soupeře opět zmáčkli a po deseti minutách přišla dvojitá šance. Propadnutý centr ze strany dopadnul ke Kreysovi, kterého vychytal Maier a odražený míč se dostal k Řehákovi, který bombou z halfvoleje dokonce minul prostor mezi třemi tyčemi. V 57. minutě se ojediněle ozvali i hosté, kdy Svoboda z dálky trefil tyč. V 59. minutě byl v pokutovém území faulován Kreysa a pokutový kop s přehledem proměnil Truhlář - 1:1!

Poté jsme hosty sice tlačili, ale k žádné šanci naše snažení bohužel nevedlo. V 68. minutě jsme tak opět mohli být potrestaní, kdy po zmatku v našem pokutovém území míč dvakrát orazítkoval tyč a potuloval se po brankové čáře. V samotném závěru se ještě do pokutového území prodral Šritr, ale jeho střela neměla razanci.

Na šance 12:3, na góly 1:1. Statistika je neúprosná a ze zápasu jsme měli vydolovat více než jeden bod. Hráčům nemůžeme vytknout nasazení a bojovnost, a i přes výsledek si zaslouží pochvalu.

FK Turnov - FK Stráž pod Ralskem 1:1 (0:1)

Branky: 59´Truhlář - 19´Sulja

Sestava: Rada - Hovorka, Koňák, Truhlář, Hlubuček - Fiedler, Hasan, Otmar - Kreysa, Řehák, Šritr

(Kalkus, Farský, Hanzl, Šefr, Mendlík, Cimbál)