U15 domácí výhra s VTJ Rapid Liberec..

09.05.2022

Na den matek a státní svátek Dne osvobození odehráli naši starší žáci utkání se spojeným týmem Rapidu Liberec a Krásné Studánky. Zápas odehraný na přírodní trávě za tratí byl plný zvratů, a tak se nejen diváci, ale samotní hráči určitě nenudili


Hned z kraje utkání po chybné rozehrávce domácího Turnova otevřeli skóre utkání hosté z Liberce, konkrétně v 10. minutě. Na nerozhodný stav upravil o pět minut později kapitán turnovské U15 Šimon Lach z penalty, kterou "zařídil" křídelník Prokop Hasan. Ve prospěch libereckých zvýšil na 1:2 ve 31. minutě bek Roudný, a tak do druhého poločasu FKT mělo co napravovat. Srovnání skóre zařídil ve 40. minutě turnovský ostrostřelec Tomáš Bičík. V závěru zápasu se turnovští dostávali více do hry a stále častěji ohrožovali soupeřovu branku, přičemž několikrát běželi sami na brankáře hostí. Další pokutový kop pro Turnov zahrával opět kapitán Lach, avšak pálil nad břevno. Po nastřelené tyči Adamem Šritrem a několika výpadech Tomáše Bičíka se ke střele z úhlu dostal i Filip Koňák, který nejen že střelou na přední tyč prostřelil hostujícího brankáře, ale i samotnou síť. Z utkání s týmem z Liberce, který okupuje dolní příčky tabulky tak skončilo překvapivě "jen" 3:2, naštěstí ve prospěch domácího Turnova.

"Nedělní zápas nebyl to pravé ořechové. Soupeř, který zejména v druhé půli často jen nakopával a nevytvořil si šanci, kterou by nějak významněji ohrozil naši branku, bohužel předváděl hru, která našemu týmu nevyhovovala a z mého pohledu jsme se naprosto zbytečně jejich hře přizpůsobili. Zejména v první půli jsme hráli tak, jak libereckým vyhovovalo. Naštěstí jsme skóre zápasu dokázali obrátit, i když 3 vstřelené góly jsou jednoduše málo. Z mého pohledu nás totiž těžší soupeři za neproměněné šance a chyby v obraně budou trestat, na což musíme myslet nejen v zápasech, ale i v tréninku. I tak ale musíme myslet pozitivně ,když se nedaří, tak ze zápasu jsme vydolovali 3 body." Zhodnotilo zápas trenérské duo Štěpán Havel a Tomáš Kalous.

Další mistrovské utkání naši U15 čeká v sobotu 14. 5. v Železném Brodě, kde odehraje utkání proti týmu FA Jablonec spojené s Železným Brodem. Přijďte naše starší žáky podpořit, a to konkrétně už od 9:30!