U15 - Arsenal Česká Lípa 4:0 (2:0) FK Turnov

11.10.2021

Starší žáci zajížděli na půdu České Lípy, která je v tabulce na druhém místě!

Hned od začátku zápasu na nás soupeř nalezl a obrana měla problémy s rozehrávkou, kterou trestal domácí Vrána a ve dvánácté minutě to bylo už 2:0. Chvilkama se hostující Turnov nadechoval, ale soupeř ho do žádné šance nepustil. V druhém poločase nastoupil náš tým odvážně, a snažil se hledat skulinky plus nějaké chyby, ale soupeř hrál zodpovědně a organizovaně. Česká Lípa využila otevřené hry Turnova, a vsítila dva góly, které znamenaly vítězství 4:0.

Zápas okomentoval hlavní trenér Štěpán Havel takto: "Vůbec se nám nedařila rozehrávka od brány a soupeř nás dobře napadal a nebyl čas pod tlakem vyvézt nebo přihrát balón. Po dvaceti minutách se hra vyrovnávala, ale soupeř měl organizovaně sestavenou obranu, a nepustil nás do žádné šance. Musíme brát v potaz, že máme nejmladší tým v soutěži a je to znát na velkém hřišti. Jdeme do každého zápasu na 100%, mrzí mě jen, že se nám nepodařilo dát gól, protože posledních 15 minut jsme hráli systém 4-2-4. Musíme s pokorou pogratulovat soupeři. Byl to nejfotbalovější tým v soutěži a zcela zaslouženě vyhrál. Za odmakaný zápas si kluci zaslouží pochvalu. Určitě bych vyzdvihl Šimona Radu, který chytil ještě tři góly. Ještě chci poděkovat rodičům za podporu, kterou nám dávají celou sezónu"

Další zápas hrají naši starší žáci v sobotu od 9:30 venku v Libereckém Doubí, který je na první místě.