U15 - Anglický týden zakončen porážkou..

08.09.2022

Během osmi dnů jsme odehráli první tři kola soutěže s bilancí jedné výhry a dvou porážek.

Tentokrát jsme na domácím hřišti přivítali soupeře, který se pyšní velkou fyzickou zdatností a je nám všem záhadou, co ve Studenci pijí za vodu...

I když hosté dorazili 25 minut před utkáním a na hřiště přišli společně s rozhodčími, tak to byli právě hosté, kteří převzali úvodní iniciativu utkání. Odměnou jim byla branka ve 14. minutě, kdy odražený míč z rohového kopu uklidil do branky Šulc - 0:1. V 17. minutě využil chybu v rozehrávce hostů Mráz, kdy mu přiklepl míč Hanzl a Mráz se z 20 metrů trefil přesně k tyči - 1:1! Poté se dvěma skvělými zákroky blýskl Řehák, když nejdříve zneškodnil šanci ze strany a poté se blýskl skvělým reflexem na čáře. Ve 30. minutě Hanzlův pas za obranu tečoval obránce hostů ke Kreysovi, který se počkal na správný moment a prostřelil brankáře na přední tyči - 2:1. Za 5 minut nám bylo ještě veseleji, kdy opět Kreysa využil své rychlosti a prodral se do pokutového území a tečí od brankáře se míč dostal k Fiedlerovi, který propálil míč do branky - 3:1! Ve 38. minutě jsme ale o svůj náskok přišli, kdy jsme opět nedokázali pořádně odvrátit míč po rohovém kopu a Hampl vrátil hosty před poločasem do hry - 3:2.

Druhý poločas se odehrával víceméně na naší polovině a hosté nám pořádně zatápěli. Nicméně skórovat jsme paradoxně mohli jako první my. Ve 47. minutě propadla nepovedená střela až k Hanzlovi na zadní tyč, ale dokázal trefit pouze tyč. V 56. minutě se hosté pouze zastřelovali a Řehák vytáhl jejich dalekonosný pokus nad břevno. V 60. minutě se ale hosté už radovali, kdy střelou zpoza vápna skóroval Kodym - 3:3. Bohužel to nebylo vše a hned o minutu později dlouhým nákopem hostující brankář Klouza vysunul do úniku Jílka, který se nemýlil a otočil průběh utkání ve prospěch hostů - 3:4. V 72. minutě jsme měli ojedinělou šanci na vyrovnání, kdy Kreysa vybídnul míčem pod sebe Vološčuka, ale ten nedokázal prostřelit obranu před sebou. Poté se ještě během dvou minut třemi skvělými zákroky blýsknul Řehák, ale když rozhodčí ukončil utkání o minutu dříve a před naším rohem, tak bylo po nadějích.

Druhý poločas jsme odehráli na krev pouze s jedním hráčem na střídání a proti tak vyspělému soupeři nám více sil scházelo.

FK Turnov - SK Studenec/Horní Branná 3:4 (3:2)

Branky: 17´Mráz, 30´Kreysa, 35´Fiedler - 13´Šulc, 37´Hampl, 60´Kodym, 61´Jílek

Sestava: Řehák - Kalkus, Koňák, Truhlář, Hlubuček - Fiedler, Hasan, Hovorka - Farský, Mráz, Hanzl

(Kreysa, Vološčuk, Šefr)