U13 FK Turnov 5:2 FK Krásná studánka/Slovan LBC 

21.08.2021

První mistrovské utkání Krajského přeboru kategorie U13 odehráli naši mladší žáci v sobotu 21. srpna proti týmu z Krásné studánky. Do zápasu jsme šli po náročné přípravě podpořenou mnoha přátelskými utkání, kde jsme byli úspěšní, jak herně tak i výsledkově. 

Stav zápasu jsme změnili již ve čtvrté minutě, kdy se trefil svou první trefou za Turnov Lochman, za další tři minuty Stach, ale poté jako bychom se uspokojili vedením a přestali pracovat na základních aspektech hry, kterou jsme pilovali celou přípravu. Po pauze jsme se vrátili k systému hry, kterou chceme produkovat proti každému týmu a hned jsme byli odměněny gólem Ulricha, který sám dnes mohl dát tak 4 góly. Držení balonu a kombinační hra se nám dařila, ale finální přihrávka nikoli a když už jsme se dostali do zakončení, tak hráči volili nesmyslná řešení. Byla vidět velká nervozita z prvního mistrovského utkání avšak nakonec se podařilo některými hezkými akcemi zvyšovat náskok na finální výsledek utkání 5:2 

Hlavní trenér Jarda Šnajdárek ohodnotil tento zápas slovy: "Na klucích byla vidět velká nervozita a v našem herním projevu se vyskytly určité chyby, které jsme v přípravných utkáních nedělali. Chce to získat více klidu při zakončení, ale věřím, že to bylo způsobeno prvním utkáním, které se chce vždy vyhrát :) Zároveň ale kluky musím pochválit za dobrou obranou fázi, kterou jsme řešili konstruktivní rozehrávkou.

Další zápas naši mladší žáci sehrají na hřišti Nového Boru v neděli 29. 8., tentokrát snad již v plné sestavě.