Turnovská "akademie" roste!

31.10.2019

Připravili jsme si pro Vás mládežnický zpravodaj.

V Turnovské mládeži pod vedením šéftrenéra Petra Havla st. máme aktuálně cca 120 dětí a 14 trenérů, kteří reprezentují náš tým, a hlavně nutno podotknout naše město. Jedná se o předpřípravku, mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky a mladší dorost. 

V letošním roce se povedly uspořádat dva nábory. Jeden z nich se konal na městském stadionu v Turnově (21.5.2019). Druhý 20.6.2019 na fotbalovém stadionu v Pěnčíně, kde se fotbal chytil a přihlásilo se 10 dětí ve věku 6 let. Trenérem předpřípravky v Pěnčíně je Jan Škréta a Mikuláš Žďárský oba hrající za Sokol Pěnčín (odchovanci Turnova). 

Novinkou pro naše svěřence je zařazení atletických a brankářských tréninků, kde mohou rozvíjet své individuální dovednosti. Do tréninků se snažíme zapojit také návštěvu bazénu, abychom neupřednostňovali jenom na fotbal. V plánu jsou individuální tréninky, které by mohly posunout naše největší talenty, a připravit je pro velké kluby, nebo pro náš A-tým.

Nesmíme zapomínat, že náš klub reprezentují hráči v Liberci, Marek Joshua, Roman Myslivec, a Tomáš Polyák. V Liberci máme také dvě zástupkyně dívčího pohlaví, a to Martinu Mastníkovou, která působila ve Slavii Praha, a také Martinu Lednejovou, která působí v dorostu. Dále také je v Mladé Boleslav Martin Soukup, který také působil v Liberci. 

Za dobře odvedou práci, strávený čas vděčíme trenérům, kteří trénovali nadané děti. Tím jsou Aleš Krejčík a Jiří Šimek mladší. V dorostu působilo duo Jiří Šimek starší, a Luděk Dlouhý a to neuvěřitelných 8 let! Jejich tréninky přispěly v poslední době k dlouhé šňůře úspěchů, kde nastartovali hráče do A-týmu jako Petr Havel ml., Vojtěch Tvrdý, Štěpán Havel, Jakub Dlouhý, Antonín Drahovzal, Vojtěch Sysel, Petr Svoboda, Ondřej Mach a další! Nesmíme zapomenout, že většinu hráčů trénoval, sám také šéftrenér mládeže Petr Havel. Jmenovaní odchovanci dnes pomáhají v růstu fotbalového klubu, a to zejména jako trenéři nebo rozhodčí např. Ondřej Mach, který píská okresní soutěže. Na práci Šimka a Dlouhého dnes navazují bratři Kovářové, kteří jedou celý podzim bez jediné porážky, viz níže mladší dorost.

Předpřípravka Tomáš Kalous, Jirka Koucký a Marcel Kovář vedou ty nejmenší. Práce s nejmenšími dětmi je hlavně o trpělivosti, gymnastice, obratnosti a pomalého zapojování do fotbalových zápasů. Po novém roce kluci pořádají turnaj v TSC na nádraží v termínu 26.1.2020. 

Do této kategorie stále nabíráme děti ve věku 5-8 let. Pokud máte zájem kontaktujte trenéra Tomáše K. na telefonním čísle 722 055 059.

Mladší přípravka Petr Havel ml. a Petr Svoboda (oba hrající za A-tým). Jejich úkolem je, aby děti hrály nejenom zápasy v soutěži, ale i přátelské zápasy a turnaje. Minulý týden odehráli turnaj v Turnově, který pořádali sami trenéři. Naši kluci se umístili na prvním a šestém místě. Na programu mají další přátelské zápasy jako je Mladá Boleslav, kde se můžete rovnat s nejlepšími. Velký turnaj čeká mladší přípravku v hale ve Skálově ulici a u TSC na nádraží, kde přijedou týmy z různých krajů. Termín turnajů jsou 23.11.2019 a 25.1.2020 od 9:00 do 15:00, tak neváhejte podpořit malé ratolesti!

Starší přípravka Štěpán Havel, Tomáš Mendlík a Antonín Drahovzal. Trenéři starší přípravky mají suverénně nejvíce dětí a to 29 včetně jedné slečny! Jedná se o ročník 2009 a 2010. Jak se již psalo klub vedou trenéři, kteří hrají za A-tým.. Tonda Drahovzal hrající na stoperu a Štěpán Havel v rekonvalescenci, který by se měl s velkou pravděpodobností vrátit zpět na hřiště v jarní části. Velkou ikonou je další trenér a to Tomáš Mendlík, který dnes kope za místní Sokol Pěnčín. Bývalý kapitán Turnova v divizi, který také působil v Libereckém dorostu. Zpět k přípravce. Starší přípravka hraje dvě soutěže Liberecký přebor a okresní přebor Liberce. Důležité je, aby všechny děti hráli co nejvíce zápasů. Ti nejlepší se dokáží měřit s velkými týmy na turnajích a to Příbram 2:2, Pardubice 2:0, Slovan Liberec 2:5, Mladá Boleslav 2:4, Kolín 1:0 další a další kvalitní zápasy. Tyhle zápasy jsou pro nás důležitým srovnáním s republikou a udržení kvality, říká trenér Štěpán Havel. Je to vidět i v soutěži naši kluci dominují až na jedinou porážku, kterou jsme na podzim utrpěli v derby se Semilami.  V letošním roce nás čekají desítky turnajů. Čtyři turnaje pořádáme sami v termínech 9.11.2019 na UMT, 24.11.2019 a 2.2.2020 v hale ve Skálově ulici a poslední 21.3.2020 na UMT před jarní sezónou (druhý ročník). Když budou mít Turnovští fanoušci cestu, určitě neváhejte a přijďte se podívat na mladé talenty starší přípravky. 

Mladší žáci Pavel Bárta, Petr Světlik a asistent Vlastimil Mencl. Dva nejzkušenější trenéři, kteří se rovněž můžou pochlubit několika starty v Turnově předávají své zkušenosti žáčkům. Mladší žáci hrající v Libereckém přeboru nechytili úplně dobrý začátek, ale pomalu stoupají tabulkou vzhůru. Pohlubit se mohou dobrou docházkou v tréninku. Mladší žáci hrají o víkendu zápasy a v týdnu jim trenéři doplňují přátelské zápasy. V tomto roce čeká žáky druhý ročník zimní ligy, kde přijedou týmy jako Dobrovice, Česká Lípa, Kosmonosy, Lomnice, Velké Hamry, MSK a další..

Mladší dorost duo již zmiňovaných trenérů bratrů Kovářů. Ti hrají soutěž krajský přebor Liberecka, kde zatím nenarazili na rovného soupeře. Kralují tak soutěži bez jediné porážky na 1. místě, a trenéři to nemají vůbec jednoduché v týmu panuje velká konkurence a dobrá docházka. Někteří kluci se pomalu zapracovávají do A-týmu, jako například střelec Honza Hlavatý, nebo kvalitní Vojta Rozkovec, se kterým je velmi spokojen Emil Šafář. Trenéři mladšího dorostu hledají ideální přátelské zápasy, aby kluci nevypadli z rytmu a odehráli co nejvíc těžkých zápasů, což se v soutěži nedá úplně říct.

V neposlední řadě je nutno zmínit, že se v létě uskutečnil první příměstský fotbalový kemp v termínu 15-19.7.2019. Kempu se zúčastnilo 34 dětí z různých okolních týmů. Například z Jenišovic a Rovenska nebo děti, kteří ještě ve fotbale nikde nepůsobily. To nám pomohlo do naší mládeže a doufáme, že se budeme dále zvětšovat. V tomto povedeném kempu budeme chtít pokračovat v příštím roce, kde doufáme, že zájem bude stejný při nejlepším ještě větší. Napsal organizátor kempu Štěpán Havel. 

Více informací o kempu a naší mládeže najdete na stránkách fkturnov.cz