Rozhovor s hlavním trenérem mladších žáků Jardou Šnajdárkem..

14.09.2021
Jarda Šnajdárek "koučuje" zápas na soustředění v Českém Dubu
Jarda Šnajdárek "koučuje" zápas na soustředění v Českém Dubu

O: Ahoj Jardo. Jelikož se u turnovské mládeže pohybuješ nějakou chvíli, mohl by ses čtenářům představit a prozradit, jak ses k trénování kategorie U13 dostal?

R: Ahoj, no v červnu 2020 jsem se přišel podívat na trénink kategorie U13, protože jsem řešil přesun syna do školy v Turnově, a jelikož se mi líbil všeobecný pohled Štěpána Havla na trénování, domluvili jsme se na přesunu syna z Jablonce. Následně jsem byl u této kategorie se Štěpánem jako asistent. Ten se pro tuto sezonu přesunul do kategorie U15 a tak logicky vyplynulo, že jsem u této kategorie zůstal, tentokrát ale v pozici hlavního trenéra.

O: Mladší žáci letos hrají dvě soutěže současně, konkrétně Krajský přebor a 1.A třídu. Proč je tomu tak? Přináší to dětem něco navíc?

R: Takhle to je nastavené. Mě osobně se to moc nelíbí, protože je to uzavřená soutěž, když se tam přihlásíš, musíš dát do kupy 2 týmy nebo se s někým musíš sloučit, abys tuto soutěž mohl hrát, a poté zjistíš, že je tam pouze pár kvalitních zápasu - řekl bych tak 30-50 %, no a zbytek 1.A třídy je doplněn mladšími dětmi pouze kvůli počtu. Osobně bych dal možnost se do 1.A třídy přihlásit i ostatním týmům z okresu, nebo aby se tam mohlo postupovat. Zápasy, které končí 10-1 nikomu nic nedají. Takhle to ale je a musíme pracovat s tím, co máme.

O: V Krajském přeboru prozatím tvoji svěřenci vyhráli 3 ze 4 zápasů, v 1.A třídě vyhráli proti všem čtyřem soupeřům, a to s poměrně velkým brankovým rozdílem. Jsi s dosavadními výkony v soutěžích spokojený?

R: Poslední zápasy s Ruprechticemi jsem očekával obrácené výsledky. Kluci v 1.A třídě si poradili s těžkým soupeřem a v kraji se na nás soupeř takticky dobře připravil a vůbec nás nepustil k naší hře, ale to, že jsme prohráli nás posunulo a byly to rozhodně lepší zápasy, než když se hraje jen na soupeřově polovině. Jediné, na co se musíme zaměřit, je to, že prvních 15 minut utkání ještě spíme a pak se mě kluci ptají, proč nemůžeme hrát 3x30, protože náš výkon se během zápasu neustále zlepšuje a je fakt, že v přípravě jsme vždy třetích 30 minut dominovali. Každopádně zápasová připravenost je něco, na čem ještě musíme do budoucna zapracovat.

Péťa Svoboda rozdává radost na příměstském kempu
Péťa Svoboda rozdává radost na příměstském kempu

O: Po svém boku máš pracovité trenéry a zároveň hráče A-týmu Péťu Svobodu a Tondu Drahovzala. Jaký máš s nimi vztah? Májí kluci u dětí dostatečný respekt?

R: S Tondou již spolupracujeme od minulé sezony a Peťa k nám naskočil až nyní v září. Myslím, že co se týká vztahu nebo spolupráce je vše v pořádku, jelikož jsme schopni se domluvit a otevřeně vše probrat a na náplni tréninků se shodneme. Hodně tréninků jsme měli i s klukama z dorostu a musím říct, že hráči mají respekt ke každému trenérovi, který se u nás na tréninkové jednotce objeví..

Zaměřený Tonda Drahovzal v tréninku
Zaměřený Tonda Drahovzal v tréninku

O: Prozradil bys nám, jak vypadá tebou vedená tréninková jednotka?

R: Tréninková jednotka je rozdělená do takových 3 bloků. První blok je základní rozcvička formou coerver, her a atletiky, pak máme 2 cvičení (zakončení, rozehrávky, přihrávky) dále hry formou 1 na 1 nebo 2 na 1. Dále pak herní cvičení 3v3 až 5v5. Nakonec kluky čeká posilování a protažení, které je nezbytnou součástí každého tréninku.

O: Jardo, děkuji ti za super rozhovor a rád bych popřál tobě, tvým trenérským kolegům i dětem jen to nejlepší. Prozradil bys nám ještě na závěr, kdy hrají naši mladší žáci další domácí zápas?

R: Taky děkuju a určitě bych rád všechny pozval na utkání, které sehrají naši mladší žáci proti Studenci 19.9.2021 od 11:15. Doufejme, že bude hezké počasí, abychom mohli hrát MU na hlavním hřišti.