Rozhovor se staronovou posilou turnovského Áčka Pavlem Bernátem, který na našem hřišti střílel do branek soupeřů v letech 2012-2016.

07.08.2019
P.B. v roce 2012 příchod z Českého Dubu do Turnova
P.B. v roce 2012 příchod z Českého Dubu do Turnova

Ahoj Pavle, Áčko má za sebou poslední generálku před začátkem nové sezóny. Jak bys utkání proti RMSK Cidlina Nový Bydžov zhodnotil?

Díky kolizi zápasů k nám soupeř přijel pouze s dorostem a podle toho zápas také vypadal. Bylo to hlavně o tom se sehrát a pořádně si zastřílet. I když, zejména první poločas nám ukázal některé nedostatky, zejména v rozehrávce a finální fázi, na kterých je potřeba ještě zapracovat.

Něco nám o sobě prosím prozraď.

Je mi 31 let a pocházím z Liberce. Vystudoval jsem Technickou univerzitu v Liberci a v současné době pracuji jako vývojový inženýr ve firmě zabývající se výrobou tlumičů do osobních i nákladních automobilů. Mimo fotbalu se, nyní už ne tak intenzivně, věnuji ještě futsalu, který hraji za prvoligový FTZS Liberec.

Jak se vlastně upekl tvůj návrat do Turnova?

V průběhu jara, když už bylo jasné, že v Dobrovici nebude fotbal pokračovat na třetiligové úrovni, mě oslovil Petr Koubus spolu s Jirkou Šteffanem, se kterým máme dlouhodobě velice dobré vztahy, jestli bych se nechtěl vrátit do Turnova. Já sám sem už delší dobu přemýšlel, že dojíždění z Liberce do Dobrovice, je pro mě čím dál tím náročnější a i když jsem měl finančně zajímavější nabídky, rozhodl jsem se pro Turnov.

Kterými fotbalovými kluby si doposud prošel?

Fotbalově jsem vyrostl ve Slovanu Liberec (cca 10 let), poté následoval Český Dub, Turnov, na chvíli opět Liberec a poslední 4 roky jsem strávil v již zmiňované Dobrovici.

Pavel Bernát ve Slovanu Liberec
Pavel Bernát ve Slovanu Liberec

  Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

  Osobně nemám asi žádného oblíbence. Rád ale vzpomínám na trenéra Vavrušku, který mi, i když jen na chvíli, dal možnost nakouknout na ligového áčka Slovanu Liberec.

  Ve kterém nejdůležitějším utkání své kariéry si nastoupil?

  To asi nedokážu říct. Pro mě je důležité každé nadcházející utkáni :-).

  S jakými ambicemi se do Turnova vracíš?

  Osobně chci mít z fotbalu pořád radost, ale ambice jsou jasné. Návrat do divize, kam si myslím, že Turnov určitě patří.

  U týmu působíš měsíc. Jak na tebe kabina působí?

  Je pravda, že od dob, kdy jsem v Turnově působil, se tým dost obměnil a je zde mnoho nových mladých hráčů.

  Kabina na mě ale zatím působí velmi kladně, v týmu je pohoda a i když se mužstvo zatím sžívá, nevidím jediný problém. Tak doufejme, že to tak bude i nadále.

  Pavel Bernát a v pozadí ligista Martin Frýdek
  Pavel Bernát a v pozadí ligista Martin Frýdek

  Jak se ti líbí stále se zlepšující fotbalové prostředí v Turnově?

  Jelikož jsem byl v Turnově naposledy před 4 roky, tak se toho změnilo celkem dost. Nová hospoda, zrekonstruované zázemí a hlavně nová umělá tráva, kterou všichni doceníme hlavně v zimním období. Je zde vidět velký progres a to je určitě dobře.

  Máš někoho v rodině, kdo ti fandí a podporuje?

  Jasně, co se týče fotbalu a celkově sportu mě už od mala vždy podporovala celá rodina.

  Áčko v sobotu proti Frýdlantu odstartuje první zápas. Máš nějaké zprávy o soupeři?

  Upřímně moc zpráv o soupeři nemám. Možná sem proti němu ani nikdy nehrál. Vím jen, že se jim na konci loňské sezony podařilo zachránit soutěž a údajně do té letošní posílili, tak uvidíme. Úvod sezony bude určitě hodně důležitý. Každopádně my chceme vyhrát každý zápas a je jedno proti komu.

  Troufneš si tipnout výsledek utkání?

  Přesný výsledek si tipnout netroufnu, bude záležet, jestli dáme rychle první gol a nebudeme si zápas moc komplikovat. Každopádně věřím, že vyhrajeme.

  Chtěl by si něco vzkázat našim fanouškům?

  Doufám, že jich v průběhu sezony bude chodit co nejvíc a my jim zato na oplátku budeme dávat důvod, proč na naše zápasy chodit.

  Díky Pavle za rozhovor. Přeji ti hodně štěstí a přesnou střeleckou mušku.

  ŠH