Rozhovor s kapitánem A-týmu Vojtou Tvrdým

08.03.2019

V sestavě nezůstal na kameni kámen, ale v divizi s Turnovem ještě není amen. Boj o záchranu povede kapitán a odchovanec Vojta Tvrdý.

Jak hodnotíš zimní přípravu Vojto?

V první řadě bych chtěl za celý tým poděkovat vedení za vytvoření výborných podmínek pro zimní přípravu. Konečně nemusíme nikam dojíždět, absolvovali jsme celou přípravu v Turnově, což je rozhodně velké plus. Samotné zápasy se nám výsledkově až tak nepovedly, často se točila sestava a všechno si postupně sedalo. Nicméně věřím, že jsme na jarní část sezóny dobře připraveni.

Co říkáš na kvalitu posil? Není jich moc?

Všichni jsme si posílení kádru přáli, proto jsem za kluky, kteří přišli, rád. Na hřišti vypadají velice dobře a věřím, že nám všichni pomohou k záchraně.

První kolo jedeme do Přepeř, co očekáváš od soupeře?

Přepeře mají zkušený tým s kvalitními hráči. Určitě na nás od začátku vlítnou. Jestli chceme pomýšlet na body, budeme je muset předčit hlavně v bojovnosti a nasazení, potom věřím, že budeme úspěšní.

Důležitá informace pro fanoušky je, že jarní zápasy se budou hrát v sobotu od 10:30. Vidíš v tom nějakou výhodu?

Sami jsme to jako hráči takto chtěli z důvodu kvalitních zápasů, které jsme sehráli v minulé sezóně na venkovních hřištích v sobotu dopoledne. Pro soupeře z větších dojezdových vzdáleností to také nebude nic příjemného. Věřím, že nám to pomůže a fanoušci si cestu na stadion najdou i v tento čas.

Máš nějaký fotbalový cíl?

Nyní pouze záchranu Turnova v divizi.

Jaký je tvůj fotbalový vzor?

Sergio Ramos a Kuba Dlouhý. :-D  

Kdo je podle tebe největší osobnost našeho týmu a proč?

Těžké jmenovat jednotlivce, ale kdybych měl někoho vybrat, tak to je Jirka Šimek. Turnovský odchovanec a jeden z největších srdcařů. 

Dělat kapitána v Turnově a hrát s Papouškem, který má přes tři sta ligových zápasů musí být čest, že?

Je to čest si myslím pro všechny z nás. Papén je osobnost jak na hřišti, tak mimo něj. Má mnoho zkušeností, které se nám snaží předávat, a my jsme za to jedině rádi. 

Poslední otázka na závěr, věříš v záchranu?

Věřím, je to jen v našich rukách. O záchranu se popereme.