Rozhovor s Emilem Šafářem, trenérem našeho A-týmu

08.08.2021

O: Ahoj Emile, nadcházející sezóna je pro tebe v pořadí třetí za turnovským kormidlem. Těšíš se na to, co nás společně čeká nebo je pro tebe začátek sezóny spíše stresovou záležitostí?

R: V tuhle chvíli jenom pevně věřím, že tato sezóna bude první celá. Samozřejmě se těším, ale pociťuji i stres. Dle mého názoru jsme se na nadcházející sezónu připravili dobře a jen doufám, že to jenom potvrdíme v průběhu.

O: Mužstvo A-týmu neprošlo velkou změnou, avšak někteří noví jedinci se v kabině objevili. Představil bys nám je alespoň v krátkosti?

R: Mezi nové tváře patří Jakub Flessner. Kuba je mladý perspektivní útočník, který se v každém přípravném zápase prosadil. Věřím, že se takto prosadí i v mistrovském utkání. Další posilou je Jan Křeš - levý obránce, taktéž perspektivní, který na svém postu odehrál velice kvalitní zápasy. Jaromír Ježek se ještě dostává ze zranění, ale určitě bude pro náš tým přínosem. Martin Vrána ukáže své kvality v bráně. Z dorostu se přípravy zúčastnili a i do zápasu zasáhli Robin Falkenberg a Joshua Marek, kteří mají veliký potenciál pro tým do budoucna.

O: Dva ročníky po sobě zhatila postupové naděje omezení a následné zrušení celé soutěže. Nebojíš se, že by hráči ztráceli motivaci a chtíč postoupit zpátky do Divize, když jim to teď dvě sezóny po sobě nebylo umožněno?

R: Problém s motivací jsme měli dříve. Ať už s tréninkovou účastí, ale i ve výkonech v zápasech. Myslím, že můžu mluvit za celý cíl, že momentálně vidíme naději a máme chuť vyhrávat.

O: Příprava jako taková započala 12. července a během prázdninových měsíců turnovské FK odehrálo několik přípravných utkání. Prozradil bys nám, jestli jsi s přípravou spokojený a v čem spočívala hlavní náplň tréninků?

R: Příprava byla o týden kratší než bylo původně v plánu. Zkrátila se tedy na jeden měsíc. I přesto byla velmi intenzivní - bez míče, převážně zaměřená na kondici. Obrovským přínosem pro nás byly přípravné utkání. První poločasy jsme byli velmi obzvlášť průbojní s krásnými akcemi zakončenými krásnými góly. Teď jenom doufáme, že se nám to povede zúročit v nadcházejících mistrovských utkáních.

O: Krajský přebor Libereckého kraje letos obměnil několik účastníků. Soutěž odhlásil tým z Doks, Mšena a Chrastavy. Naopak Lomnice n. P., Hejnice a Velké Hamry budou novými soupeři modrobílých z Českého ráje. Změnilo to v něčem situaci pro Turnov?

R: Máme určité cíle, ale snažíme se zaměřovat pouze sami na sebe a naši kvalitu chceme potvrzovat proti každému soupeři.

O: Na samotný závěr dáme prostor fanouškům. Máš nějaká přání, sliby nebo slova, která bys jim rád předal?

R: Nejdříve bych chtěl poděkovat za podporu ze strany fanoušků. Pevně věřím a doufám, že nás přijdou podpořit a že uvidí tým budovaný s velkou perspektivou, který by měl mít a chtít vysoké cíle do budoucna, které potvrdí jak ve výsledcích, tak v předváděné hře, která bude pro diváky líbivá.

Na závěr bych ti rád poděkoval za parádní rozhovor a zároveň ti přeji mnoho úspěchů a pevných nervů. Je ještě něco, co bys rád vzkázal čtenářům?

R: Děkujeme všem za jakoukoliv podporu a shovívavost, ale i trpělivost, když se něco nepodaří. Máme v týmu spousty mladých kluků, který mají co ukázat.