Postup do divize potvrzen vítězstvím ve Velkých Hamrech..

31.05.2022

TJ Velké Hamry B - FK Turnov 1:3 (1:3). Branky 34. Petržilka, 38. Š. Havel, 41. P. Havel, rozhodčí Jirák, ŽK 3:4, ČK 0:1, diváků 100. Sestava: Franc - Provazník, Petržilka, Jíra, Beníšek - Landfeld, Bělina, Svoboda, Vencbauer - Š. Havel, P. Havel.
Klíčový souboj o čelo byl už během úvodní čtvrthodinky na pomyslné šance 1:3, ale z vedení se radovali domácí. Ve 14. minutě se netakticky zachoval Petr Havel a Mihálik z desítky načal skóre. "Penda byla jasná, chvíli jsme byli opaření, ale potom jsme se vrátili do nastaveného módu a vývoj otočili. Bohužel pak před přestávkou přišlo zbytečné vyloučení Landfelda, takže jsme museli přeskupit řady, abychom náš náskok udrželi. Naštěstí Hamry byly bezradné, a tak je divize doma," oddechl si turnovský trenér Tomáš Nosek. Stopér Petržilka nejprve hlavou po rohu vyrovnal. Po pár minutách přišla akce "já na bráchu - brácha na mně" v podání pěkné nahrávky Petra a přesné koncovky Štěpána Havlových a na ukazateli skóre svítilo 1:2! Náskok Turnova zdvojnásobil po chvíli Petr Havel, kterého do brejku proti hamerskému brankáři Masaříkovi vyslal Bělina. Situaci poněkud zkomplikoval Landfeld, který nejprve na celý stadion ventiloval, co si myslí o výkonu rozhodčího, a ten si jej po pár minutách "vychutnal" po nic neřešícím skluzu na půlící čáře. Nicméně i tak Turnovští Hamry do ničeho zásadního nepustili a bezgólovou půlkou klání vítězně dohráli.