Fotbalový kemp 2020

06.08.2020

TURNOVSKÉHO KEMPU SE ZÚČASTNILA TÉMĚŘ PADESÁTKA MALÝCH FOTBALISTŮ

V areálu FK Turnov proběhl v červenci druhý ročník příměstského fotbalového kempu pro hráče a hráčky v kategoriích přípravek a mladších žáků. Týdenního srazu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů z Turnova a nejbližšího okolí, ale i z Jičína, Semil, Jablonce, Jenišovic, Milána nebo Prahy.

Pod vedením místních mládežnických trenérů Štěpána a Petra Havlových, Antonína Drahovzala, Petra Svobody, Tomáše Kalouse, Romana Myslivce a Jiřího Šulce, grassroots trenéra mládeže OFS Semily, se mladí fotbalisté věnovali v průběhu kempu nejen ryze fotbalovým dovednostem, ale i dalším pohybovým aktivitám a míčovým hrám jako stolnímu tenisu, basketbalu nebo nohejbalu. Celodenní program přitom zahrnoval jak tréninky na travnatých hřištích Městského fotbalového stadiónu, tak zábavu na nedalekém koupališti v Maškově zahradě nebo pohybovou průpravu na Městském atletickém stadiónu Ludvíka Daňka. A zatímco ve fotbalové části se trenéři s jejich malými svěřenci zaměřili především na nácvik míčové techniky a individuálních dovedností, v doplňkových částech převládaly obratnost, hravost a relaxace.

Turnovský příměstský kemp ocenil i Zdeněk Zikmund, jinak mluvčí Českého hokeje. "Byl jsem se podívat na vnuky, kteří absolvovali podobných prázdninových - ať už klubových nebo soukromých - aktivit řadu, a musím říci, že mě program, skladba i úroveň tréninků příjemně překvapily," uvedl. "Zvlášť je třeba zmínit zázemí v areálu a kvalitu travnatých ploch. Z vlastní zkušenosti vím, že na tak skvěle upravených hřištích se nepřipravují malí fotbalisté ani v pražské Slavii."

Zdeněk Zikmund prošel mládeží turnovského fotbalu na konci 70 let. Zahrál si s legendami jako Jiří Šimek, Luděk Dlouhý, Petr Havel st. atd. Dnes pracuje právě jako tiskový mluvčí českého hokeje. Radost mu dělají oba vnuci Nicolas a Lukáš, kteří se zúčastnili letošního turnovského kempu.

Příměstský fotbalový kemp v Turnově zkrátka získává tradici a o jeho úspěchu svědčí i to, že ve srovnání s loňským ročníkem, kdy proběhl poprvé, vzrostl počet účastníků o třetinu. Pořadatelé tak budou přemýšlet, zda v příštím roce nepřipravit pro nejmenší fotbalisty a fotbalistky více turnusů.