FK Náchod - FK Turnov 2:4 (0:1)

13.05.2019

Turnovští v prvním poločase více drželi balon, ale tři menší šance si vytvořili domácí. Ani jednu z nich však neproměnili a těsně před přestávkou mohl udeřit kapitán Turnova Vojtěch Tvrdý. Ve 43. minutě ještě rozhodčí pro ofsajd gól neuznali, ale za dvě minuty už to bylo podle pravidel.

Na začátku druhé půle Nulíček střelou k tyči dostal balon do sítě podruhé a zanedlouho přidal třetí turnovský gól Havel, který utekl domácím obráncům. V 74. minutě zakončil dobrou hru Turnovských po nájezdu už na 0:4. V závěru hosté pod vlivem náskoku už trochu polevili, prostřídali a v posledních dvou minutách zbytečně domácí snížili po gólech Malého a Jahody na pro ně přijatelných 2:4.

"Zkusíme ještě udržet alespoň teoretickou naději na záchranu, i když je jasné, že výhra měla přijít mnohem dřív. Přesto vítězství mužstvo povzbudí," řekl po utkání trenér Turnova Džimis Bekakis.

Příště mají fotbalisté Turnova volno, kvůli odstoupení Kratonoh, takže je čeká až za 14 dní těžký zápas s prvním Mšenem.

Branky: 89. Malý, 90. Jahoda - 45. Tvrdý, 48. Nulíček, 55. Havel, 74. Syrovátka. Rozhodčí: Vnuk - Švagr, Vít, ŽK: 1:4. Diváků: 145. Turnov: Franc - Tvrdý, Šimek, Podzimek, Kordík, Beníšek - Havel (79. Svoboda), Kim, Tomašov (87. Novák) - Nulíček (75. Sysel), Syrovátka (90. Králíček).