FK Čáslav - FK Turnov 3:3 (1:2), na penalty 4:2

25.03.2019

Na hřišti ve Vodrantech se málem zrodilo velké překvapení, když Turnov v poločase nad vedoucím mužstvem divize Čáslaví 2:1 vedl, ale domácí ve druhé části dokázali stav otočit na 3:2. Hosté ještě v poslední minutě srovnali, aby pak padli na penalty, ale ve druhém zápase v řadě však dokázali bodovat. 

Hosté začali velmi dobře a ve 12. minutě se po dobré kombinaci a přesném centru prosadil Nulíček. Totéž se opakovalo ve 24. minutě, jen na konci byl tentokrát Tomašov. Prvních 30 minut tak byl Turnov lepší a domácí jen zkoušeli nakopávat míče dopředu, ve 40. minutě ovšem snížil Jícha na 1:2, což bylo zřejmě klíčové pro zbytek zápasu.

Ve druhém poločase domácí zvýšili tlak a prosadili se v 74. minutě Vocel a v 88. minutě Vančura. Domácí tak otočili stav na 3:2, ale hosté se nevzdali a při jedné z posledních standardních situací vyrovnal na 3:3 zkušený Aleš Benek.

O bodu navíc musely rozhodnout penalty a domácí prokázali, že je umějí, když vyhráli posedmé z osmi možností. Za Turnov proměnili Benek a Kim, naopak zaváhali Šimek a Blažek, zatímco domácí jen jednou vychytal brankář Franc.

"Bod navíc by nám pomohl víc, ale vybojovat remízu s lídrem také není špatné. Dobře zahrál brankář Franc i další hráči. Dva náznaky šancí jsme ale měli vyřešit líp a byli bychom spokojenější," hodnotil utkání pro Naše Pojizeří trenér Turnova Džimis Bekakis.

Branky: 40. Jícha, 74. Vocel, 88. Vančura - 12. Nulíček, 24. Tomašov, 90. Benek. Rozhodčí: Tupý - Vrchota, Eibl, ŽK: 1:3. Diváků: 120. Turnov: Franc - Podzimek, Šimek, Blažek - Tvrdý, Kim, Svoboda (77. Benek), Drahoš (49. Syrovátka), Tomašov - Nulíček (64. Houžvička), P. Havel (82. Gaubman).