Dorost startuje jarní část se Sedmihorkami

Dalším týmem, který naskočí do kolotoče jarních soutěžních zápasů je družstvo turnovských dorostenců.

V rámci společné přípravy absolvovali čtyři přátelské zápasy. Na českodubskou umělku si nás pozval dorostenecký tým Junior Děčín. V první půli jsme se ještě spíš kochali zasněženou siluetou Ještědu, ale ve druhé jsme předvedli kombinační akce a udolali účastníka české divize U17 poměrem 5:1.

Na následující sobotní podvečery byly domluveny duely s týmy z dospělých kategorií. Nejprve jsme na umělce přivítali účastníka okresního přeboru SK Mírová. Ten předvedl, jak je účinný průnik po křídle a vede k navýšení skóre. Pro lepší zapamatování několikrát. Do zápasu naskočil i asistent trenéra Marcel Kovář, aby vyztužil mírovskou zálohu. Na hrací ploše dirigoval hráče obou týmů (v euforii i rozhodčího), což nebývá u hrajících trenérů úplným zvykem. Gólový účet svých spoluhráčů nenavýšil a prohře svých svěřenců nezabránil.

O týden později jsme sehráli duel se žlutočerným céčkem. Hra dopředu a nahrávky bez zbytečného kličkování vedly ke gólovým úspěchům.

Poslední prověrka proběhla minulou neděli. Dali jsme si s našimi staršími žáky takový vnitropodnikový fotbálek. Hra v odborářském tempu vedla k poločasovému výsledku 1:3. Při následném děkovném projevu trenéra se třásl i sloup osvětlení a zcela výjimečně to nebylo větrem. Ve druhé půli jsme si na naši stranu naklonili skóre (4:3) a tím možná i přízeň trenéra (aspoň trochu).

Přijďte se podívat, co se povedlo trenérům ze svých svěřenců vykovat.

Mistrovské utkání

FK Turnov U19 - FK Sedmihorky U19

Turnovská umělka, sobota 23. Března 2019, 9:30, 10°C, jasno, mírný jižní vánek

Srdečně zvou turnovské fotbalové naděje