Áčko přivezlo první body z venku!

29.08.2022

Druhou divizní výhru v řadě vybojovali turnovští fotbalisté v nedělním zápase proti Novému Bydžovu po jediné brance zápasu Petra Havla.

RMSK Cidlina Nový Bydžov - FK Turnov 0:1 (0:0)

Hosté měli v prvním poločase tři velké šance, ale nevyřešili je dobře. Obrana pracovala spolehlivě, takže domácí moc šancí neměli. V 60. minutě individuálně čtyřmi zasekávačkami prošel před bránu Petr Havel a vyzrál i na brankáře Strýhala - 0:1. O dvě minuty později mohli domácí vyrovnat, když rozhodčí nařídil penaltu za ruku Jíry v pokutovém území. Brankář Franc ji ale skvěle chytil a udržel pro svůj tým cennou výhru ze hřiště soupeře.

"Po většinu zápasu jsme byli herně lepší než soupeř, takže zasloužená výhra. Dobře zahrála stoperská dvojice Jíra, Peuker, takhle si to představuju. Na začátku sezony to po dvou kolech vypadalo špatně, ale nyní jsme se šesti body z dalších dvou zápasů určitě spokojenější," řekl k zápasu trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 60. P. Havel. Rozhodčí: Depeš - Fojtík, Klír, ŽK: 3:2. Diváků: 255. Turnov: Franc - Provazník, Jíra, Peuker, Tomašov (79. Jákl) - Prokopec (79. Tobiaš), Vencbauer, Břenek (86. Marek), Š. Havel (70. Müller) - Beníšek, P. Havel.