ČLÁNKY A-TÝM


Muži budou hrát od srpna po sestupu z divize pouze krajský přebor. Ve středu proběhl los všech krajských soutěží. Nováčky jsou kromě našeho celku také týmy Stráže pod Ralskem, Desné (oba postup z I.A třídy) a Mšeno (přechod z divize).

Mladý domácí útočník Syrovátka otevřel ve 13. minutě skóre zápasu, ale hosté za dvě minuty srovnali Hufem a stejný hráč je ve 33. minutě dostal do vedení. Na začátku druhé části hosté po gólu Bureše vedli už 1:3, ale na 2:3 snížil v 66. minutě za domácí střídající Blažek. Ve zbytku zápasu už domácí vyrovnat nedokázali.

Po chybách hostů se domácí Trutnov v 15. minutě dostal do vedení 2:0. Sporný byl pro hosty druhý gól z penalty, když měli hráči spíš upadnout než se faulovat. Turnovští se ale nevzdali, nejprve snížil ve 28. minutě na 2:1 kapitán Vojta Tvrdý, a když hosté přidali třetí gól, tak poločasový stav na 3:2 upravil ve 41 minutě Blažek.

Turnov začal aktivně, když ve 13. minutě si Kim zaběhl za obranu, po zpracování mířil přesně k pravé tyči a domácí vedli 1:0. Pak domácí ustáli dvě velké šance hostů. Ve 41. minutě zkušený Petr Papoušek zvýšil z trestného kopu na 2:0.

Turnovští v prvním poločase více drželi balon, ale tři menší šance si vytvořili domácí. Ani jednu z nich však neproměnili a těsně před přestávkou mohl udeřit kapitán Turnova Vojtěch Tvrdý. Ve 43. minutě ještě rozhodčí pro ofsajd gól neuznali, ale za dvě minuty už to bylo podle pravidel.

První branku vstřelili hosté už v 11. minutě po rohovém kopu Borkem. Ve 37. minutě vyrovnal domácí Syrovátka, který dostal dlouhou přihrávku a přes půlku hřišti prošel až před gólmana a placírkou k tyči zavěsil. Poté mohl strhnout vedení na stranu Turnova Veber, ale před brankou nebyl důrazný.

Začátek měli hosté dobrý a Šimek nevyužil šanci. Pak ale kralovali domácí, kteří využívali naivních chyb turnovského týmu. Postupně se trefili Šidlo a dvakrát Žitka, a Velké Hamry vedli ve 26. minutě už 3.0! Pak dokázal snížit Beníšek povedenou střelou z úhlu do šibenice. Poslední slovo v první půli ale měli opět domácí, když pokutový kop...

Hostům chyběli zranění Šimek, Svoboda, Nulíček, Sysel, Drahoš a Benek, z pracovních důvodů nepřijel ani zkušený Papoušek. Do sestavy se tak dostalo hodně mladých hráčů. První poločas odehráli hosté přesto slušně a obdrželi téměř jen jeden gól z kopačky Veselého ve 37. minutě. Srazila je ovšem nařízená penalta v nastavení prvního poločasu, ze které...

Ve 23. minutě si natáhl sval útočník Turnova Nulíček a musel proto za něj do hry brzy zkušený Papoušek. Hosté měli více ze hry, ale udeřili gólově až těsně před přestávkou, když se ve 42. minutě z trestného kopu trefil Koudelka. Domácí to zřejmě rozhodilo a za tři minuty dostali před odchodem do šaten ještě druhý gól, kdy po nahrávce...

V pěkném areálu v Horkách nad Jizerou začali hosté aktivně, vytvořili si v prvním poločase pět větších šancí a ve 39. minutě se gólem Nulíčka, kterému nahrával Beníšek, dostali do vedení.