ČLÁNKY A-TÝM

První poločas Turnova byl zřejmě nejlepší pod trenérem Šafářem, do 14. minuty se trefili Nulíček a Beníšek, a další šance ještě hosté neproměnili. Výhru Turnova potvrdil v 79. minutě třetím gólem střídající Petr Havel.

Á-tým deklasoval ve druhém kole Nový Bor a k výkonu přispěli fanděním hráči starší přípravky. Na Turnovský stadion dorazilo 250 diváků, kteří vytvořili velmi dobrou atmosféru.

V neděli odehrálo áčko pod vedením Emila Šafáře svůj první přátelský zápas s Jiskrou Hořice a to vítězně 3:1! Připravili jsme pro Vás krátký rozhovor s trenérem A-týmu..

Muži budou hrát od srpna po sestupu z divize pouze krajský přebor. Ve středu proběhl los všech krajských soutěží. Nováčky jsou kromě našeho celku také týmy Stráže pod Ralskem, Desné (oba postup z I.A třídy) a Mšeno (přechod z divize).

Mladý domácí útočník Syrovátka otevřel ve 13. minutě skóre zápasu, ale hosté za dvě minuty srovnali Hufem a stejný hráč je ve 33. minutě dostal do vedení. Na začátku druhé části hosté po gólu Bureše vedli už 1:3, ale na 2:3 snížil v 66. minutě za domácí střídající Blažek. Ve zbytku zápasu už domácí vyrovnat nedokázali.

Po chybách hostů se domácí Trutnov v 15. minutě dostal do vedení 2:0. Sporný byl pro hosty druhý gól z penalty, když měli hráči spíš upadnout než se faulovat. Turnovští se ale nevzdali, nejprve snížil ve 28. minutě na 2:1 kapitán Vojta Tvrdý, a když hosté přidali třetí gól, tak poločasový stav na 3:2 upravil ve 41 minutě Blažek.

Turnov začal aktivně, když ve 13. minutě si Kim zaběhl za obranu, po zpracování mířil přesně k pravé tyči a domácí vedli 1:0. Pak domácí ustáli dvě velké šance hostů. Ve 41. minutě zkušený Petr Papoušek zvýšil z trestného kopu na 2:0.

Turnovští v prvním poločase více drželi balon, ale tři menší šance si vytvořili domácí. Ani jednu z nich však neproměnili a těsně před přestávkou mohl udeřit kapitán Turnova Vojtěch Tvrdý. Ve 43. minutě ještě rozhodčí pro ofsajd gól neuznali, ale za dvě minuty už to bylo podle pravidel.

První branku vstřelili hosté už v 11. minutě po rohovém kopu Borkem. Ve 37. minutě vyrovnal domácí Syrovátka, který dostal dlouhou přihrávku a přes půlku hřišti prošel až před gólmana a placírkou k tyči zavěsil. Poté mohl strhnout vedení na stranu Turnova Veber, ale před brankou nebyl důrazný.